Sahte belge çetesinin hataları, gerçekler ve Balyoz “mahkemesi” – 4

Savcının iddiası: 2nci Balyoz iddianamesinin 19 numaralı sanığı Mehmet Eldem, Ankara’daki 4. Ana Jet Üs Komutanlığı’nda Oraj planları ile ilgili kimi Word belgelerinin son kaydını yapmakla suçlanıyor.

Savcının gösterdiği kanıt: Eskişehir’de bulunan, flash bellek içindeki “mehmeteldem” kullanıcı adı ile kaydedilmiş iki adet Word belgesi (teklif.doc ve ofk.doc). Üstverisine göre bu Word belgelerinden ilkinin son kaydı “mehmeteldem” kullanıcı adıyla 6 Kasım 2003’de yapılmış gibi görünüyor.

Gerçekler:

Mehmet Eldem Haziran 2003-Temmuz 2004 arasında kesintisiz olarak yurtdışında, çünkü geçici görevle İngiltere’de ileri düzey komuta ve kurmay kolejinde görevli. Dolayısıyla Kasım 2003’de Ankara’da böyle bir Word belgesi kaydetmiş olamaz.

İlgili bilirkişi raporu: Eskişehir’de bulunan flash bellekte kayıtlı kimi belgelerin üstverileri ile oynandığına, dolayısıyla belleğin delil bütünlüğünün olmadığına dair iki bilirkişi raporu var: Boğaziçi Üniversitesi teknik mütalaası ve Arsenal (3) raporu.

Çetenin hatası: Çete Mehmet Eldem’in o tarihte İngiltere’de görevli olduğunu bilmiyor. Çünkü Eldem, İngiltere’ye geçici görev ile gidiyor. Geçici görev ile atanan bir personel, hangi birlikten geçici göreve katıldı ise (Eldem için Ankara’daki 4. Ana Jet Üs Komutanlığı) o birliğin emrinde kayıtlı gözüküyor.

Balyoz “mahkemesi”: Mevcut bilirkişi raporlarını, Mehmet Eldem’in fizik kuralları ve o dönemki teknolojik imkanlar dahilinde Word belgelerini kaydetmiş olamayacağını gösteren belge ve kanıtları tamamen görmezden geliyor. Eldem’i sahte Word belgelerini kanıt göstererek, darbeye teşebbüs ettiğine dair “kuvvetli suç şüphesi” ile 4 Temmuz 2011’den beri cezaevinde tutuyor.

Mehmet Eldem’in savunmasına buradan ulaşabilirsiniz (63ncü celse tutanağı, sayfa 7-11).

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

6 Yorum “Sahte belge çetesinin hataları, gerçekler ve Balyoz “mahkemesi” – 4”

 1. erimoc Says:

  bunları okuyunca insan ne yapacağını şaşırıyor,ama malesef çete hata filan yapmıyor bir senaryo yazmışlar ona göre mahkeme kurmuşlar ve T.C. den bir kişi bile bunlara ne bu şaklabanlık diyemiyor.Bu sanıkların acilen Fenerbahçeli olmaları gerekiyor bir milleti uyandırmak için belkide son şans 😦

  Cevapla

 2. canislupus Says:

  Fenerbahçeli mi olmaları gerekiyor? Güldürdün beni, teşekkürler:)

  Cevapla

  • erimoc Says:

   haksızlığa uğradığını düşünüp birlik olup bu düzene tepki verebilen tek STK Fenerbahçe diye düşünüyorum…

   Cevapla

   • canislupus Says:

    Bu STK sadece kendisine haksızlık yapılınca mı birlik oluyor? Egoist bir STK olmuyor mu bu? Neden başka şeylere karşı da birlik olmuyorlar acaba, mesela teröre karşı…

    Cevapla

    • erimoc Says:

     Fenerbahçe örneği bir kara mizah olarak verildi bu stk nın uğraştığından çok daha fazla önemli olan bu konuda onlar kadar tepki gösteremeyen veya bunları organize edip harekete geçiremeyen stk lara bir sitem,fb stk sı egoistmi bilmem ama sessiz kalmadıkları kesin,başka şeylere karşıda birlik olurlar ümidim olduğu için öyle dedim tekeri döndürdüler şimdi devam ettirmek zamanı…

     Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: