Yargıtay 16.Ceza Dairesi’nin 14 Haziran 2021 tarihli kararı

28 Haziran 2021

GENEL

Uzun zamandır bu siteye yeni giriş yapmıyorduk. Ancak Yargıtay, 14 Haziran 2021 tarihinde İstanbul Anadolu 4. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından altı sene önce, 2015’de verilen Balyoz davası beraat kararını (aralarında Çetin Doğan da olmak üzere) 7 sanık için bozdu.  

Yargıtay, bozma kararını seminerde yapılan konuşmalar üzerinden verip, bu konuşmaların bir darbe hazırlığı için “gizlice ittifak” teşkil ettiğini iddia ediyor. İlgilenenlerin erişimini kolaylaştırmak için Yargıtay kararının tüm metnini sitemize koyuyoruz. Yargıtay kararına Çetin Doğan’ın avukatı Hüseyin Ersöz tarafından yapılan itiraz metnine ise buradan erişebilirsiniz. İtiraz metninde, Yargıtay’ın kararının hukuki ve olgusal dayanaktan yoksun olduğu anlatılmaktadır.

Önemli bir husus: Yargıtay, Balyoz davasına adını veren ve gerçek bir darbe planlaması içeren dijital belgelerin sahteliğine dair bir karşı argüman sunmuyor. Karar, tamamen (Ankara’dan gönderilen 15 gözlemci dahil olmak üzere) 162 kişinin katılımıyla gerçekleşen (ve resmi olarak ses kayıtları yapılan) seminerdeki konuşmalar üzerine verilmiş.  

Seminerin içeriği ve orada yapılan konuşmalarla ilgili “Seminer neydi, ne değildi?” başlıklı yazımıza buradan erişebilirsiniz.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: