Yıldız Teknik Üniversitesi’nin tespiti: CDlerin 2007’den önce hazırlanmış olması mümkün değil

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde yapılan incelemede, Mart 2003’de oluştulmuş gibi gözüken Balyoz CDlerinin içinde Office 2007’ye ait olanaklar taşıyan 80 tane dosya tespit ediliyor.

Rapora buradan, eklerine ise buradan ulaşabilirsiniz. Sonuç kısmından aktarıyoruz:

1.  Toplam 80 adet dosyanın CDlerin hazırlanma tarihinden sonraki yıllarda kullanıma sunulan programlarla hazırlandığı veya CDlerin hazırlandığı tarihlerde bulunmayan olanakları içerdiği anlaşılmaktadır.

2.  11. ve 17. CDler ancak 2007 yılı içerisinde ya da daha sonra, geçmiş tarihli olarak hazırlanmış olabilir, daha önceden hazırlanmış olmaları mümkün değildir.

 3.  11. ve 17. CD imajlarına ilişkin olarak bu CDlerin içerisinde yer alan dosya tarih bilgileri değiştirilemez gerçek bilgi olarak kesin delil niteliğinde değerlendirilemez.

4.  Basitçe sistem saatini ileri-geri alarak her hangi bir dokümanın yaratılma, erişim ya da değiştirilme tarihleri kolaylıkla gerçek dışı olarak belirlenebilir.

***

Savunma bu CDlerin incelemesi için “Mahkeme”nin de bilirkişi atamasını talep ediyor, mahkeme kabul etmiyor. Zira, 22 Mart 2003’de Balyoz savcısı da “dosya içerisinde yeterli bilirkiși raporunun bulunduğu, yeniden bilirkişi incelemesi yapılmasına gerek olmadığı” şeklinde mütalaa verdi.

(Savunma, Balyoz CD’lerinin incelemesinin yapılması için, CD imajlarını defalarca talep etmiş, “Mahkeme,” dosyada yeteri sayıda bilirkişi raporu olduğu gerekçesiyle reddetmişti. İmajlar ancak Kasım ayında, yani ilk Balyoz tutuklamalarından neredeyse iki sene sonra, savunmaya verildi.)

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

One Comment “Yıldız Teknik Üniversitesi’nin tespiti: CDlerin 2007’den önce hazırlanmış olması mümkün değil”

  1. Mete Nazlıca Says:

    Bu rezillik bakalım nasıl sona erecek? Acı gelen koskoca Askeri Kuvvetin fertleri arasında bir beraberlik ce silah arkadaşlığı oluşmadığını görmek ve bunlara bir takım mqazaretler bularak uydurarak karşı çıkmamak
    Mete Nazlıca

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: