Kim kimi yanıltıyor?

Liberal Avrupa Derneği’nin 11 no.lu CD’den çıkan “KAPATILACAK VE EL KONULACAK DERNEKLER.doc isimli word belgesinde yer aldığını, ancak 2003’de bu isimde bir derneğin olmadığını yazmıştık.

Dava klasorü no. 7, dizin no. 69’daki yazışmadan görebileceğiniz üzere (buraya tıklayın), savcılar Mart ayında İstanbul Valiliği İl Dernekler Müdürlüğü’ne listelerdeki dernek isimlerini göndermişler ve bu derneklerin 2002-2003 senesinde faaliyet gösterip göstermediklerini sormuşlar.

Savcılar gelen yanıtları dava klasörüne koymak yerine adli emanate kaldırdıkları için (ve mahkeme bu yanıtları savunmaya vermeyi reddettiği için) İstanbul Valiliği’nin derneklerle ilgili yanıtını göremiyoruz.

Ancak, iddianamenin 299ncü sayfasında yer alan aşağıdaki bölümün son paragrafına göre, yazışmalardaki bilgiler ile listede yer alan yerler örtüşüyormuş.

Hür Demokratlar Derneği’nin adının 2006 yılında Liberal Avrupa Derneği olarak değiştiğine dair bilgi ve belgeler ilgili kurumun (İstanbul Valiliği’nin) kayıtlarında mevcut, ve Çetin Doğan’nın vekilleri bu belgeleri aldılar.

Bu durumda ya ilgili kurum  “2003’de Liberal Avrupa Derneği isimli bir dernek vardır” diyerek savcıları yanıltmış, ya da savcılar iddianamedeki bu ifadeleri ile  mahkemeyi—ve iddianameyi okuyan başka herkesi—yanıltıyorlar.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

5 Yorum “Kim kimi yanıltıyor?”

 1. Hakan Says:

  Savcılar ve emniyetciler askeri bir mekanda gizli tanık da bulamayacaklari icin, isleri gercekten zor. Cemaatin emniyetci ve savcilari icin AKP yardima kosarak bir geceyarisi affi cikarmasi ve bu affa uygun bir kilif bulmasi zorunlu oldu galiba!

  Cevapla

 2. Fenerant Says:

  Bu davanın mahkumiyetle sonuçlanması çok çok zor.
  Bu davadaki garabetlikler bilinçli olarak davayı uzatmak maksadıyla konulmuş olmasın?

  Cevapla

 3. Metin Says:

  Sevgili Pinar Hanim, Dani Bey,
  Bu 11 no.lu CD kanitladiginiz gibi cemaat tarafindan ozenle(!) hazirlanmis. Masallah icinde ne ararsan var! Ne verimli CD imis degil mi?
  Aklimi kurcalayan soru: Pinar Hanim, Dani Bey sizler buz ustune yazi mi yaziyorsunuz? Muhatab olanlardan hic ses gelmiyor. Bu kadar sahtekarlik nasil oluyor diye sormuyorlar mi? Vicdan ve izani rafa mi kaldirdilar?
  Saygilarimla

  Cevapla

 4. drunkenknight Says:

  Metin Bey;

  Cumhuriyetin ilanından beri bekliyor bugünleri sizin vicdan sahibi olmasını beklediğiniz insanlar(!),her gün bir önceki günden daha fazla oyuluyor cumhuriyetin altı,kurumlar ele geçiriliyor,muhalif kesimler üzerindeki baskı artıyor,başbakan bile esas olacakların genel seçimlerden sonra hayata geçirileceğini müjdeliyor tabii anlamak isteyene,ama sizin vicdan beklediğiniz kesim bunu demokratişlemenin adımı olarak nitelendiriyor ve yerde bunu haykırıyor…vicdan,akıl,sağduyu sahibi olanlar o kadar az ki…

  Cevapla

 5. selimyavuz Says:

  Ve tabi ki bazi kalemsorlerin bu kadar acik bir kanita verilecek hicbir cevaplari yok. Evet sayin tartismaya istirak etmeyen baylar bu konuda bir fikriniz var mi? Buna soyleyecek bir seyim yok diyebilmektir asil demokratiklesme.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: