Seminerden bir hafta önce gerçekleşecek eylemin yaratacağı kargaşa seminerde masaya yatırılmış!

5-7 Mart 2003 tarihlerinde 1. Ordu’da gerçekleşen seminerin baştan sona ses kayıtları mevcut ve bu seminerde iddia konusu eylem planlarına (cami bombalamak, jet düşürmek, vs.) en ufak bir atıf yok. Ancak, emniyet görevlileri ve savcılar 11 no.lu CD’nin içinden çıkan bu planlarla seminer arasında ilişki kurmak için öyle bir gayretkeşlik içerisindeler ki, çok ciddi mantık hataları yapabiliyorlar.

Örneğin, 11 no.lu CD’nin içinden çıkan Çarşaf ve Sakal Planlarına bakılacak olursa, Jandarma içinde bir grup Beyazıt ve Fatih camilerinin Cuma namazı sırasında bombalamayı planlamış. Savcılar, bu planların Balyoz darbe planı çerçevesinde yapıldığını, ve seminer sırasında üstü kapalı bir şekilde masaya yatırıldıklarını iddia ediyor.

Buna dayanak olarak savcılar (daha doğrusu savcıların iddianameye birebir kopyaladıkları Emniyet raporunu hazırlayan iki görevli), Seminer sırasında konuşulan irticai eylemler ile Çarşaf ve Sakal planlarındaki bombalama sonrası oluşacak protesto görüntülerinin benzer nitelikte olduğunu belirtiyorlar.

Balyoz İddianamesi, sayfa 370 :

Burada raporu (ve iddianamenin bu kısmını) hazırlayan Emniyet görevlileri önemli bir mantık hatası yapıyorlar.

Çarşaf ve Sakal planlarına göre Fatih ve Beyazıt camileri ne zaman bombalanacaktı? 28 Şubat 2003, Cuma günü (Cuma namazı sırasında).

Peki Plan Seminerinin tarihi nedir? 5-7 Mart 2003!

Yani Emniyet görevlilerine göre, seminerden bir hafta önce gerçekleşmesi planlanan bombalama planında ortaya çıkacak kaos seminerde müzakere edilmiş!

Emniyet raporunun niteliğine dair daha önce verdiğimiz örnekler için buraya, buraya ve buraya tıklayın.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

2 Yorum “Seminerden bir hafta önce gerçekleşecek eylemin yaratacağı kargaşa seminerde masaya yatırılmış!”

 1. Metin Says:

  Iste onemli bir celiski daha! Iddianamenin calakalem yazildigini gosteren bir belge! Hangi akildan, vicdandan yoksun kisi boyle sacma bir savi iddianemeye koyar? Elbette ozel gorevler ustlenmis cemaat! Bir hafta once eylemi gerceklestirecek, sonra da oturup gerceklesmis eylemin, plan seminerini yapacak… Yumurtaya can veren mevlam aklima mukayyet ol!
  Pinar Hanim ve sayin Rodrik iddianamenin sivalarini bir bir ortaya dokuyorlar. Balyoz, sakal ve carsaf eylem planlari diye iddianame yazanlarda utanMada yok anlasilan… Yine kanit 11no.lu CD…
  Saygilarimla

  Cevapla

 2. orduyasadakatserefimizdir Says:

  Tıpkı bugun aciga alinan 3 general gibi,
  Bu duzmece belgelerle yargılanan generaller, suclari sabit gorulmesini gecin daha ifadeleri alinmadan cumhuriyet tarihinde ilk defa yasanan bi hadiseyle aciga aliniyorlar.
  Hazirladiklari belgelerde gelecegi tahmin edenler yarginin sonuclanmasini beklemiyor nitekim onunda sonucunu biliyorlarki yurutmeye koyuyorlar
  Bide biz bitek Ataturk’u ileri goruslu bilirdik, adamlar back to the future 4’u cektiler

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: