Hangi Taraf yazarı Balyozcu?

Balyoz belgeleri arasında “İstanbul ilinde güvenilir emniyet personeli” olarak listelenen kimi kişilerin belgenin (sözde) kaydedildiği tarihte başka illerde görevli olduklarını,  İstanbul’a atama kararlarının ise aylar sonra çıktığını belirtmiştik.

Oda Tv’de yayımlanan bir haberden, listelerdeki benzer örneklerin sayıca daha fazla olduğunu anlıyoruz.

Örneğin, aşağıda Kocaeli ilinde güvenilir emniyet personeli başlıklı listede görünen isimlerden hiçbiri listenin kaydedildiği tarihte Kocaeli’nde görevli değilmiş ve Kocaeli’ne aylar sonra atanmış.

Ardahan’da bulunan Coşkun Alagöz’ün, Erzincan’da bulunan İsmail  Kılıçkaya’nın ve Diyarbakır’da bulunan Mehmet Akif Sırkıntı’nın tayini Kocaeli’ne Ağustos 2003’de çıkıyor. İsa Bişiren’in Kocaeli’ne ataması Mart 2003’de, Kerim Taş’ınki ise  ise Eylül 2003’de gerçekleşmiş.

Tekrar hatılatalım, bu listenin bulunduğu word dokümanının üstverisine göre bu belge en son 14 Şubat 2003’de kaydedilmiş!

İlginç bir nokta da, dün Vakit gazetesinin “Hanefi Avcı Balyozcu ve rüşvetci müdürünü yanından ayırmıyor” başlıklı haberinde, bu listede yer alan dönemin bir emniyet amirinden, listede yer aldığı icin “Balyozcu” diye bahsetmesi. Aynı mantıkla, bu listede yer alan Taraf gazetesi yazarlarından Kerim Taş da Balyozcu oluyor…

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: