Liberal Avrupa Derneği’nin web sitesine ne oldu?

03 Eylül 2010

GENEL

Daha önce Balyozcuların sözde 2003’de hazırladığı dernek fişleme belgesinde “Liberal Avrupa Derneği” adlı derneğin bulunduğunu, ancak 2003’de henüz bu isimde bir dernek olmadığını yazmıştık.  2001 yılında kurulan “Hür Demokratlar Derneği”nin 2006 yılına kadar bu isimle aktif olduğunu ve ancak Haziran 2006’da adını “Liberal Avrupa Derneği” olarak değiştirdiğini göstermiş, kaynak olarak da derneğin  internet sitesindeki Tarihçe kısmını link olarak vermiştik.

Bugün farkettiğimiz üzere derneğin internet sitesine verdiğimiz link artık çalışmıyor! Dahası, derneğin web sitesine  de ulaşmak mümkün değil! Derneğin sitesi “hack” mi edildi, yoksa dernek kendi arzusuyla web sitesini ulaşılmaz hale mi getirdi bilmiyoruz. Her şekilde, bunu yapan kişilerin Balyoz belgeleri ile ilgili gerçeklerin ortaya çıkmasından rahatsızlık duyduğu, ve buna engel olmak için aktif olarak çalıştığı anlaşılıyor. 

Biz böyle birşey olma ihtimalini göz önünde bulundurmuş, sitenin tarihçesini blog yazısını yayımladığımız  tarihte pdf olarak kaydetmiştik. Derneğin tarihçesinin yer aldığı web sayfasının Google tarafından 15 Ağustos’ta kaydedilen “snapshot” görüntüsüne buradan (bkz. sayfa 2), jpeg imajına ise buradan ulaşabilirsiniz.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: