Balyoz Davası 87-94 Celse Duruşma Tutanakları

15 Nisan 2012

Duruşmalar, GENEL


• 27 Şubat 2012 tarihli 87. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu celsede sivil memureler Sevilay Erkani Bulut ve Melek Üçtepe ile 2003’de 1nci Ordu’da Harekat Başkanlığı’nda plan subayı olarak görev yapan Bayram Tanrısevdi tanık olarak dinleniyor.

• 28 Şubat 2012 tarihli 88. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu celsede 2003’de 1nci Ordu Harekat Başkanlığı’nda plan subayı olarak görev yapan Muhammet Tanju Poshor, 2008’de beri Ben 1. Ordu Harekat Başkanlığında Harekat Plan Subayı olarak görev yapan Ahsen Süren, 2004-2008 arasında genel evrak kısım amirliği yapan Hakan Gökden, Donanma Komutanlığı’nda yapılan arama sırasında İstihbarat İKK ve Güvenlik Şube Müdürü olan Behçet Altıntaş, İstihbarat İKK Güvenlik Şube Müdürlüğü İstihbarat Astsubayı olarak görev yapmış olan Ogün Güren tanık olarak dinleniyor.

• 1 Mart 2012 tarihli 89. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Donanma Komutanlığı’nda görev yapmış olan Adil Yörük, Birol Berber, Mehmet Emin Baylak, Mustafa Özdemir, Salih Koşmaz ile 1nci Ordu’daki Plan Seminerine Ankara’dan gönderilen Kara Kuvvetleri Gözlemci Heyetinden Ömer Şevki Gençtürk ve Ahmet Nevres Erkin tanık olarak dinleniyor.

• 2 Mart 2012 tarihli 90. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

1nci Ordu’daki Plan Seminerine Genelkurmay Başkanlığı tarafından gönderilen Gözlemci Heyetinden Bekir Kalyoncu, Genelkurmay Başkanlığı’nda dönemin  Harekat Başkanı Köksal Karabay, dönemin Genelkurmay İkinci Başkanı Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri’nden dönemin Tatbikat Şube Müdürü Levent Gözkaya, dönemin Kara Kuvvetleri Komutanlığı Kurmay Başkanı İlker Başbuğ, Genelkurmay Gözlemci Heyetinden Hasan Durak ve Plan Semineri’ne Genelkurmay Gözlemci Heyeti Başkanı olarak katılan Mehmet Pınar tanık olarak dinleniyor.

• 5 Mart 2012 tarihli 91. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

1nci Ordu’daki Plan Seminerine Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından gönderilen Gözlemci Heyetinden Süleyman Taş, Doğan Arslan, Vahit Aydoğan, Mehmet Ali Altaş ile Plan Seminerine Hava Kuvvetleri Komutanlığı’nın Gözlemcisi olarak katılan Cevdet Kurnaz, yine Kara Kuvvetleri Komutanlığı Gözlemci Heyetinden Hasan Karagöz, Genelkurmay Gözlemci Heyetinden Ahmet Reşat Arıkan, Özel Kuvvetler Komutanlığı’ndan katılımcı olarak görevlendirilen Muharrem Özcan, Genelkurmay Gözlemci Heyetinden Oktay Ceylan tanık olarak dinleniyor. Bu celsede ayrıca seminer ses kayıtları dinlenmeye başlanıyor.

• 6 Mart 2012 tarihli 92. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu celsede seminer ses kayıtlarının dinlenmesine devam ediliyor.

• 8 Mart 2012 tarihli 93. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu celsede seminer ses kayıtlarının dinlenmesine devam ediliyor.

• 9 Mart 2012 tarihli 94. celsenin duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu celsede seminer ses kayıtlarının dinlenmesi tamamlanıyor. Delillerin incelenme safhasını atlayanolan “Mahkeme” başkanı dosyadaki “delilleri” okuyor.  Alınan ara kararda bilirkişi ve tanık dinleme talepleri bir kez daha sürüncemede bırakılıyor ve tutukluğun devamına karar veriliyor.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: