Balyoz “mahkemesi”

06 Nisan 2012

GENEL

“Heyetinizce yapılan BALYOZ Davasında 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununda belirtilen usul ve esasların dışına taşılarak kendine özgü, keyfi bir uygulama yapmakta olduğunuzu hayretle ve dehşetle gözlemlemekteyiz. Ceza Muhakemelerinin esası, tanık ifadelerinin ve ortaya konan delillerin sözlü olarak yapılacak karşılıklı tartışmalara dayanması gerekirken özenle bundan kaçınarak, savcının esas hakkında mütalaa hazırlamasını kabul ettiniz. Bu durum hukuka uygun olmadığı için kabul edilemez.

Bu bağlamda duruşmalarda ısrarla sürdürmekte olduğunuz usul ve esasa ilişkin hataları, taleplerimden önce, müteakip maddelerde altını çizmek istiyorum. Bu hataların neler olduğunu elbette heyetiniz de farkındadır. Buna rağmen “tarihe not düşmek” adına bunları özet olarak yüzünüze okumak ihtiyacını duymaktayım.”

5 Nisan 2012 tarihli Balyoz duruşmasında heyete seslenen Çetin Doğan’ın konuşmasına buradan ulaşabilirsiniz.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

One Comment “Balyoz “mahkemesi””

  1. zafer kılıç Says:

    Üretilen sahte DİJİTAL verilerle sinsice,alcakca ve şeytani yöntemler uygulanarak emniyet TEM şb.görev elemanları düzmecesi ile savcı işbirligi sonucu devlet askerine PUSU atmıştır.Seminer sunumları BALYOZ darbe teşebbüsü hareketi oldugu faraziyesi bir akıl tutulmasıdır.okyanus ötesi şeytani yöntemleri fetocu mahkeme heyetine uygulatarak ,seminere katılmayan subaylarıda yargılıyarak emekli olmalarını saglıyacaktır.çetin dogan paşanın mahkemeden istedigi taleplerin 19 nisan tarihindeki duruşmada kabul edilmesinin gercekleşmesini cenabı allahdan niyaz ediyorum.hukukun üstünlügü ilkesinden hareketle demokrasinin kurallar idaresi oldugu için taleplerin mahkemece kabul edilmesi insan hakları yararına olacaktır.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: