Tutuklanacağını Samanyolu’dan öğrenmek

30 Ocak 2012

CEMAAT, GENEL

Aydın Sezenoğlu’nun 68. celsedeki (6 Ocak 2012) savunmasından olduğu gibi veriyoruz (duruşma tutanağına buradan ulaşabilirsiniz):

“12 Ağustos’ta tekrar ikinci defa, 1 ay sonra yapılan çağrıya uyduk ve Beşiktaş Adliyesi’ne gittik, orada ifade verdik. İfadenin sonucunda savcı bizi tutuklama talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk etti.

Biz dedik ki; savcıya derdimizi anlatamadık, nöbetçi mahkemeye anlatırız. Nöbetçi mahkeme hakimi hiç unutmuyorum ismini, Nurullah Çınar 13. Ağır Ceza Mahkemesi Hakimi, nöbetçi hakimi. Kendisine anlattık, mübaşirine yaz kızım bunu da düzelt, şöyle yaz, güzel yaz ifadeler anlamsız olmasın dedi.

Biz dedik ki; savcı bizi anlamadı, hakim anlamıştır dedik.

Sonra gece saat 01:30’da Beşiktaş Adliyesi’nin 12 Ağustos hiç unutmayacağım bu tarihi, soğuk bir yaz günüydü, fırtına vardı. O Beşiktaş Adliyesi’nin bahçesinde biz beklerken bir tane Meslektaşım beni cep telefonundan aradı. Komutanım dedi; Samanyolu TV’de alt yazıda 6 tane subay ve Havelsan’ın CEOsu tutuklandı diye yazıyor dedi. Bize daha tebliğ edilmemişti bu ve yaklaşık yarım saat sonra bir tane avukat arkadaş geldi dedi ki; yukarıdan aşağıya bir liste gitti, 9 kişinin isminin karşısında 7 tanesinin kırmızı işaret vardı, 2 tanesinde kırmızı işaret yoktu dedi ve saat 02:30’da bize mübaşir tutuklandığımızı söyledi.”

Bu savunmanın yapıldığı aynı gün, Samanyolu TV, OdaTV davasında alınan tutuklulukların devamı yönündeki ara kararı da, karar sanık ve avukatlarına açıklanmadan 21 dakika öncesinden haber yapmıştı.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

One Comment “Tutuklanacağını Samanyolu’dan öğrenmek”

 1. Kazım Darbeder Says:

  “IŞIK PAŞA’NIN SES KAYDI

  Işık Paşa’nın internete düşen ses kaydını hatırlıyor musun?
  -Evet hem de çok iyi… Son derece DEMOKRAT sözlerdi…
  Belki geneli için öyle ama başını ağrıtacak cümleler de var.
  -Hangi cümleler bunlar? “Ergenekon hakkında ben de bir şey bilmiyorum. Ama Balyoz hakkında bir şeyler söyleyebilirim.

  “Balyozla ilgili, bizde her şey imha edilmişti. Her şeyi iddianameden öğrendik. Şimdi Balyoz denen yani 1. Ordu Komutanlığıkarargâhında 2003 yılında yapılan bir plan seminerinden dolayı ortaya atılan bu iddialar hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Arkadaşlar, bu olayla ilgili, seminerle ilgili evrakların hepsi imha edilmiş olduğu için olay ortaya çıkınca bir şey bulamadık.
  Araştırdık Genelkurmayı, Kara Kuvvetleri’ni, 1. Ordu’yu, ya nedir bu, ne diyorlar bunlar filan. Balyoz malyoz hiçbir evrak bulamadık. Bir tane mesaj çıktı. Bunun için bir girişim yapamadık. Beklemek zorunda kaldık. Ne zaman ki iş iddianame hazırlandı vs. Bu bilgiler elimize geçtiği zaman olayın ne boyutta olduğunu neyin iddia edildiğini açık açık anladık.

  NAMERDİN ELİNE MALZEME VERDİK

  Balyoz’da, bizi üzen taraf, neyimiz var neyimiz yok çaldırmışız. Konuşmalarımız dahil ne konuşuyorsak var adamların ellerinde, namerdin eline malzeme verdik. Şimdi bizi üzen taraf arkadaşlar, Birinci Ordu’da her şeyimizi çaldırmışız.” Işık Paşa’nın işte bu sözlerden dolayı başı ağrıyabilir…”

  Kaynak: Vatan Gazetesi
  http://haber.gazetevatan.com/kosaner-ve-3-komutan-tutuklanacak-iddiasi/427899/1/Gundem

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: