OdaTV davasıyla ilgili bir bilirkişi raporu daha

Daha önceki bir blog girişimizde OdaTV davasında delil olarak gösterilen dijital belgelerin Müyesser Yıldız’ın bilgisayarına virüs ile yüklendiği yönündeki ODTÜ bilikişi raporunu yayımlamıştık.

Benzer şekilde, Yıldız Teknik Üniversitesi’nden bilirkişiler, Soner Yalçın’ın bilgisayarının imajı üzerinden yaptığı inceleme ile aynı sonuca ulaşıyor: suç unsuru sayılan belgeler bilgisayara virüs ile yüklenmiş. 16 Aralık 2011 tarihli bu rapora buradan, eklerine ise buradan ulaşabilirsiniz.

Bu tür incelemelerin soruşturma sırasında yapılması mümkün olmamıştı, çünkü Mart ayında savcıların talebiyle İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi Nöbetçi Hakimliği, bilgisayarlarda bulunan Ahmet Şık’ın kitabınının taslak metnini (“örgütsel dokümanı”) gerekçe gösterilerek tüm imajları toplatma kararı almıştı.

Özel yetkili “savcı” ve “mahkeme”ler ne kadar aksi için uğraş verse de gerçekler er ya da geç ortaya çıkıyor.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

3 Yorum “OdaTV davasıyla ilgili bir bilirkişi raporu daha”

 1. Olasılıksız Says:

  Şu bi arkadaş vardı… IP numaramı veriyorum, alın bilgisayarıma dosya koyun bakalım diyen…

  Bu raporu okuduktan sonra kendinden o kadar emin olabilecek mi merak ettim. 🙂 🙂

  Cevapla

 2. trekking Says:

  Sevgili Dani ve Pınar Hn.

  Nasıl olsa Batı cephesinde yeni bir şey yok.Maalesef durum bu. Hazır bu durum varken şu şike dosyası iddianamesine, ek klasörlerine ve etik kurulu raporlarına da bir el atsanız. Zira ekip aynı ekip. Savcı aynı savcı. Mahkeme de 16.Ağır ceza mahkemesi. Sahte belge çetesinin izlerini, Balyoz da, Ergenekon da, Askeri casusluk,şantaj ve fuhuş davalarında olduğu gibi bolca bulabilirsiniz. Bu konuda uzmanlaştınız da ayrıca.

  Neden biliyormusunuz? Ergenekon, Balyoz ve diğer davlar çok sınırlı bir kitleye hitap ediyor maalesef.Sokak taki adamın umurunda değil yaşananlar.

  Ama Şike yasasında öyle değil. 25 Milyon taraftarı olduğu söylenen Fenerbahçe saldırı altında. Etkisi inanılmaz büyük olur. Diğer davalara ilgi çekmek açısından inanılmaz etkili olur bence.

  Zira internet te, sosyal medya da, şimdiden bu konuda soru sormaya başlayan çok kişi olduğunu görüyorum.

  Siz başlarsanız bende, diğer arkadaşlar da eminim katkı yapar. belki ülkeye bir hizmetimiz dokunur. Zira sahte belge çetesinin parmak izleri o dava da o kadar çok ki!

  Cevapla

 3. fenerant Says:

  Sevgili Pınar ve Dani;
  Sevgili Trekking’in önerisi çok güzel. Bu davanın kamoyuna mal edilmesi ancak Fenerbahçe taraftarı üzerinden olur. Çok benzerlikler var.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: