Çetenin kurduğu “kirli işler cumhuriyeti”

Aşağıda iki farklı belgeden (imla ve yazım hatalarını düzeltmeden) alıntılar veriyoruz.

(1) OdaTV’deki bilgisayarda bulunan HANEFİ.doc isimli Word belgesi (Sözde Soner Yalçın, talimatlarını Word dosyasına kaydetmiş). Bu “belge” Ergenekon/OdaTV iddianamesinin ek klasörlerinde yer alıyor.

(2) Levent Bektaş’ın ofisinde el konulan 3 nolu DVD’den çıkan gundemlerim2.doc isimli Word belgesi. (Sözde Kafes planı ile bağlantılı olarak çeşitli talimatlar Word belgesine kaydedilmiş). Bu “belge” Kafes, Poyarazköy, İkinci ve Üçüncü Balyoz iddianamelerinin ek klasörlerinde yer alıyor.

***

HANEFİ.doc : Hanefi’nin kitabı ne durumda, referendum öncesi yetişmeli. Nedim’i sıkıştırın hızlandırsın.

gundemlerim2.doc : Begültay Varımlı ile konuşmasının içeriğini değiştimesi için görüşelim Özden Paşayı rahat bırakmasın

HANEFİ.doc : Referandum sürecinde Cemaati yıpratmalı ve kamuoyu üzerinde güvenilirliliğini azaltmalı; Hanefi kullanılmalı. Böyle bir şeyi kendini ortaya koyarak teklif etmesi önemli.

gundemlerim2.doc : Tandıklarla ilgili olarak toplu maillerde “kurum yıpratılıyor” şeklinde kamuoyu oluşturulmalı bunu için tanıdıklardan “mağdur” grup oluşturulmalı

HANEFİ.doc : Avcı ile direkt görüşmeleyim, Nedim’i ve Cumhur’u kullanalım

Müyesserin emniyet bağlantılarından yararlanalım

gundemlerim2.doc : Erdal paşanın karısı ile alevi dostlarımızı akademide karşı karşıya getirip farklı cephe oluşturalım “Erdal Paşa karısını” dövüyor diye dedikodu yayalım

HANEFİ.doc : Sabih üstat da İlhan Cihaner olayı kitapta muhakkak işlenmeli diyor. Cihaner’i bayraklaştıralım.

gundemlerim2.doc : Baha Eren paşa ile ilgili Metin Uca projesi çok iyi tuttu karısı ve kızıyla ilgili diyaloglar çok iyi organizenin en güçlü ayağı haline getirelim ve Baha Paşayı yukarı taşıyalım

HANEFİ.doc : Doğunun çalışmalarından faydalanılmalı. Hanefi’ye güvence verilmeli…

gundemlerim2.doc : Sevil beyanat vermeli, toga’nın filmlerinin reytingleri yükseltilmeli vb…

***

Biri Emniyet’in 2009’da Emekli bir subay olan Levent Bektaş’ın ofisinde yaptığı aramada “bulduğu dijital delil,” diğeri ise Emniyet’in 2011’de OdaTV’de yapılan aramada “bulduğu dijital delil.”

Levent Bektaş’ın ofisinde bulunan delilin sonradan yerleştirilmiş olduğunu biliyoruz. Zira, emniyet bilirkişileri daha DVD’nin bilirkişi incelemesini yapıp Kafes planını “bulmadan” önce bir başka şüpheliye sorgusunda “Levent Bektaş’ın evinde el konulan CD’den çıkan Kafes planı” soruluyor! (Detaylar için buraya tıklayın.)

Diğer yandan, HANEFİ.doc ve diğer “örgütsel” Word belgelerinin OdaTV’den Müyesser Yıldız’ın bilgisayarına virüs yoluyla eklendiğini saptayan ODTÜ’den bilirkişi raporu var (görmek için buraya tıklayın).  [Güncelleme: Yıldız Teknik Üniversitesi’nden bilirkişiler, aynı saptamayı, Soner Yalçın’ın bilgisayarındaki “örgütsel” Word belgeleri için de yapıyor (görmek için buraya tıklayın).]

İşin saçma tarafı, sahte belge çetesinin kurgusuna göre darbeciler alışveriş listesi yapar gibi işleyecekleri suçları sıralayıp, Word belgesine kaydediyorlar. Sonra bu Word belgelerini ya bilgisayarlarında, ya da bir CD’de (kimi zaman da bir flash bellekte) saklıyorlar ki, “ihbar alan” polis gelip, eliyle koymuş gibi bulsun.

Bazen polis, yanlışlıkla ihbarda belirtilen yere değil, başka adrese gidebiliyor, ama her nasılsa, ihbara konu belgeleri (yanlış adreste) yine eliyle koymuş gibi bulabiliyor (görmek için buraya tıklayın).

Savcılar, hakimler ve medyanın önemli bir bölümü de çetenin bu saçmalık ve hatalarını her nasılsa görmezlikten geliyor. Böylece Türkiye gitgide bir “kirli işler cumhuriyetine” dönüşüyor.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

4 Yorum “Çetenin kurduğu “kirli işler cumhuriyeti””

 1. Solmaz Türk Says:

  Ben bu sahtekarları anlarım adamlar adı üstünde çete,ama bu sahtekarların yaptıklarını ciddiye alıp iddianame hazırlayan savcıları ve o iddianameleri kabul ederek yüzlerce kişiyi tutuklayan hakimleri anlamak mümkün değil.Yoksa hepsi aynı zincirin halkaları mı?

  Cevapla

 2. atasever Says:

  bedrettin dalanı duydunuz. hukuk terörü…. almanya neden adamı iade etmedi? zira sizin hukukunuz guguk kasti ile cevap verdiler. davanın neresi akli selim ki bu kısmı tutarlı olsun? valla sayın hükümet anayasa mahkemesi hsyk falan filan bilcümle alayı kusura bakmasın ama savcılarda hakimlerde mübaşirlerde polis de (işini doğru düzgün yapanları tenzi ederim) bu adi ve antidemokratik oyunun bir parçası, zinciri, zincirinin halkası.
  hodri meydan denildi. canlı yayınlayın duruşmalarıda memleket duruşma görsün dendi.
  madem o kadar insan hakları havarisi idinizde neden kabull etmediniz?? denmezmi bu hakim ve savcı ve de adalet bakanı amcalara??
  valla benim bu ülkede demokrasiye olan inancım sıfırın olağan üstü altında.
  ki ben sade vatandaş sarı çizmeli mehmet ağa bile bu düşünce yazımdan dolayı pek ala ergenekon underground tecno party horror örgütü üyesi olarak içeri alınabilirim, eziyet görebilirim ve hatta içerde spor yaparken ölebilirim bile….
  gayet demokratik değilmi 🙂

  Cevapla

 3. kkaya Says:

  Dünyanın hiç bir yerinde (daha doğrusu gelişmiş ülkelerde) Cumhurbaşkanı adayı olabilmiş, sonra milletvekili seçilmiş bir kişi terörist statüsüne sokulamaz, daha doğrusu
  tutuklu olamaz ancak tutuksuz yargılanabilir (çok gerekiyorsa elektronik kelepçe ile yurt içinde tutulabilir)

  Not . Danışmanlık konusunda bir toplantı yapacaktık. Haber bekliyorum

  kaya özkal

  Cevapla

 4. Burak Says:

  Bu tutuklamalarin cok olumlu buldugumu itiraf etmem gerekir umarim insaallah please! diger tutuklamalarda (ornek vermek gerekirse R.T Erdogan+K. Kilicdaroglu) yani demokrasi carsafinin altinda yalan soyleyenler hapse girdikce bende problem yok guzel hos seyler

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: