Ekim ayına ait duruşma tutanakları

04 Kasım 2011

Duruşmalar, GENEL

Balyoz “Mahkemesi” geçtiğimiz ay altı kere toplandı.

6 Ekim 2011 tarihli 53. celse tutanağına buradan, 7 Ekim 2011 tarihli 54. celse tutanağına buradan, 10 Ekim 2011 tarihli 55.celse tutanağına buradan, 11 Ekim 2011 tarihli 56. celse tutanağına buradan, 13 Ekim 2011 tarihli 57. celse tutanağına buradan, 14 Ekim 2011 tarihli 58. celse tutanağına buradan ulaşabilirsiniz.

Balyoz belgelerini içeren CD’lerin sahte olduğu (hatta üzerindeki yazıların bile makina ile oluşturulduğu), Gölcük ve Eskişehir’den çıkan belgelerin de sahte olduğu savunma tarafından defalarca ispatlanmasına rağmen “Mahkeme” sanıkları cezaevinde tutmaya devam ediyor. “Mahkeme” artık tutukluluğa yapılan itirazlari reddedeken – sırf usulen ve gorüntüyü kurtarmak için bile olsa– gerekçe belirtmiyor.

“Mahkeme” Başkanı 58. celse perdesini şu tiradla kapıyor:

“Ara kararlarını açıklıyoruz. Saatin gecikmiş olması ve daha fazla ara kararların değerlendirilmesinin uzamaması açısından sair talepler daha sonra değerlendirilecektir. Sadece yakalama, tutukluluk ve vareste tutulma konularında karar verilmiştir. Savunmaları alınan ve talepte bulunan tutuksuz sanıkların CMK 196/1 maddesi gereğince duruşmalardan vareste tutulmasına, Duruşmaların 24, 25, 28, 29 Kasım ile 01, 02 Aralık 2011 tarihine bırakılmasına, Yakalamalı sanıkların yakalamalı halinin devamına, tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verilmiştir. Duruşma sona ermiştir.”

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

2 Yorum “Ekim ayına ait duruşma tutanakları”

 1. Olasılıksız Says:

  Sayın blog sahipleri… duruşma tutanaklarını *.doc formatı yerine pdf olarak vermeye devam etseniz daha iyi olur sanki…

  Cevapla

 2. Olasılıksız Says:

  Tutanaklarda bahsedilen Globally Unique Ident meselesi dosyaları hazırlayanların tespiti açısından oldukça önemli görülüyor. Biraz araştırınca, bu dosyaların hangi bilgisayarlarda hazırlandığının bilinebileceği, hatta bu bilgisayarların internet kayıtlarından tespitinin dahi mümkün olduğu şeklinde bazı bilgileri öğrendim. Oldukça ilginç! Tabi dosyalarda GUID bilgisi mevcutsa…

  Bir de Baransu ve Taraf gazetesinin bu konuyu haber haline getirmesi hakkında anlatılan kronoloji (yanılmıyorsam sn. Örnek’in ifadesi) gerçekten ilginç. Eğer bu iddialar detaylandırılabilirse Baransu ve Taraf gazetesinin başı epeyce ağrıyacağa benzer. Tabi her zaman ABD gibi sığınılacak bir kapı mevcut. Yine de böyle bir durum kamuoyu kanaatinde ciddi zedelenmeye yol açacaktır. Skandal boyutuna varacak bir haber tezgahı gizli kapaklı tutulamaz.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: