Radikal’de adli emanete kaldırılan kanıtlarla ilgili haber

Adli emanette saklanan ve savunmaya nihayet verilen cevabi yazılarda ortaya çıkan yeni zamanlama çelişkilerinden daha evel bahsetmiştik.  Bu konuda Radikal’de çıkan habere buradan ulaşabilirsiniz.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

15 Yorum “Radikal’de adli emanete kaldırılan kanıtlarla ilgili haber”

 1. eminkk Says:

  Sayın Birand bunları okuyunca da eyvahhhh diyor mu?

  Cevapla

 2. solmaz türk Says:

  Uygar ülkelerde olsa bu dava çoktan düşerdi.Sahte belgelerle savcılar iddianame hazırladılar ama o belgelerle davayı kabul eden hakimlere ne demeli?Bu kadar hukuk rezaletiyle suçsuz insanlar göz altına alınıp aylarca hapis yattılar,gelecekleriyle oynandı.Birileri bunların hesabını vermeyecek mi?Hukuk devletiyiz masallarına artık inanan kaldımı bilmiyorum ama benim kendimin ve çocuklarımın geleceğinden endişelerim var.

  Cevapla

 3. selim Says:

  O bilgileri ilgili kurumlardan isteyen savcılar ile adli emanete bırakan savcılar aynı savcılar olmamalı gibi geliyor bana.Öyle ya, saklanacaktı madem neden istendi.Yani önce iddialar ciddiye alındı gereken bilgi almalar,teyidleşmeler yapıldı, en azından bilgi almalar seçici olmalıydı ki saklamaya gerek olmasın.

  Cevapla

  • Can Acar Says:

   Ortaya bir bavul gelmiş …

   Biri okumuş,

   Biri delil toplamış,

   Biri iddianame yazmış,

   Biri iddianameyi imzalamış

   Öteki de hani bana hani bana demiş — hemen bir çuval daha gelmiiiiş.

   Ben ülkemde adaletin bu şekilde gerçekleştiğine inanmak istemiyorum.

   Saygılarımla …

   Cevapla

 4. acracia Says:

  Evet, benim merak ettigim de bu: bu bilgilere, bulgulara ulasan savcilar kimlerdir? Bu konu hakkinda hukuken yapilabilecek bir sey var midir?

  Cevapla

  • şener Says:

   bu konuda savcılar hakında eskiden hsyk bişeyler yapabilirdi ama o referandumdan önceydi.
   akp referandumu boşa yapmadı bunların yalan ve iftira olduğunu hakim ve savcıların suçlu durumuna düşeceklerini adı gibi biliyordu bu yüzde çıktu bütün yasalar.

   Cevapla

 5. ccgursel Says:

  Bu dupeduz gorevi ihmaldir. Savci lehe delilleri de toplamakla ve iddianameye eklemekle yukumludur. Bu bir tercih degil mecburiyettir. Savcilik faaliyetinin kamu gorevi olmasindan kaynaklanir. Savci istedigi delili koyup istemedigini koymamazlik edemez. Bu bir hukuk skandalidir ve bir hukuk devletinde olmasi mumkun degildir.

  Tekrar ediyorum bunun turk hukukundaki karsiligi gorevi ihmal sucudur.

  Cevapla

 6. solmaz türk Says:

  Sn.ccgursel,
  Hukuk diye bir şey kaldı mı ?????

  Cevapla

 7. eminkk Says:

  1 numaralı yorumda bahsettiğim röportajla ilgili haber “BİRAND BU SEFER DEDİ Kİ:”LIFE IS A BITCH” başığı ile Oda TV‘de de yayınlandı.

  Cevapla

 8. solmaz türk Says:

  Sn.eminkk,
  Bir devlet kuruluşu olan TRT yi dolandırmaktan sabıkalı,Karen Fogg’un şekerlerinden biri olan Brüksel lahanasından başka bir yorum beklemek sürpriz olurdu.”Life is a bitch” yorumuna birileri sen de son of a..diye ekleme yapsalar ne cevap verirdi acep?Onun mantığından gidersek yüzde yirmisi bile doğruysa benim için bu iş bitmiştir demiş ya 20 kişi suçlu bile olsa 100 kişi hapse tıkılabilir mi anlamalıyız ?

  Cevapla

 9. drunkenknight Says:

  Savcıların bu tutumu bireysel olarak mı değerlendirilmelidir yoksa örgütlü bir yapının bir parçası olarak mı alınmalıdır ?…Sahte delil imalatı yapanlar,medya tetikçileri,delilleri gizleyen savcılar,gizlenen delilleri sanık avukatlarına vermeyen mahkeme üyesi hakimler,bu durum hakkında hiç bir işlem yapmayan adalet bakanı ve ‘ben bu davanın savcısıyım’ diyen bir başbakan,okyanus ötesi yönlendirme yapan bir vaiz ve o vaizi kollayan ABD…Ergenekon bu olsa gerek…

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: