Oylama sonuçları ve Balyozcuların kehaneti

Daha önceki bir blog girişimizde Balyoz CD’sinin içinden çıkan “KAPATILACAK VE EL KONULACAK DERNEKLER.doc” isimli word belgesinde Liberal Avrupa Derneği’nin bulunduğundan bahsetmiş, 2003’deki adının ise Hür Demokratlar Derneği olduğunu, belgede geçen adını 2006’da aldığını belirtmiştik.

Çetin Doğan’ın vekilleri  derneğin isim değişikliğinin gerçekleştiği 8 Nisan 2006 tarihli genel kurul toplantısının tutanağını İstanbul Valiliği’nden aldılar (görmek için buraya tıklayın).

Tutanaktan (madde 14-17) göreceğiniz üzere, Hür Demokratlar Derneği’nin 8 Nisan 2006’daki genel kurulunda bir üye derneğin adının “Liberal Demokratlar Derneği” olarak değişmesi için önerge veriyor. Bu önergedeki ismin “Liberaller Derneği” olarak değişmesi oylamayla kabul ediliyor.

Toplantıda önerilen tüm isimlerin açık oylamada aldığı oylar şöyle:

 • Liberal Avrupa Derneği : 16
 • Liberaller Derneği: 3
 • Liberal Merkezi Derneği: 1
 • Liberal Avrupa Görüşü Derneği: 1

Böylece derneğin adı 8 Nisan 2006’da  bu kurul kararı ile Liberal Avrupa Derneği olarak değişiyor, gerekli tüzük değişikliği yapılıyor, ve yasa gereği bu değişiklik İstanbul Valiliği’ne bildiriliyor.

Balyozcular, 2006’da isim değişikliği için önerilecek diğer isimlerin en fazla oyu almayacağını ve derneğin isminin (örneğin ilk olarak önerilen Liberaller Derneği şeklinde değil de) Liberal Avrupa Derneği olarak değişeceğini 2003’de öngörmüşler, ve sözde 5 Mart 2003’de Çetin Doğan için özel olarak hazırladıkları Balyoz CD’nin içine bu şekilde yazmışlar. Pes doğrusu!

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

3 Yorum “Oylama sonuçları ve Balyozcuların kehaneti”

 1. eminkk Says:

  Bu ve bunun gibi kanıtlar bu planın uydurma olduğunu açıklıyor. Peki bas-bas bağıranlar, ekran-ekran, sayfa-sayfa, meydan-meydan çivi gibi-çivi gibi halkın kafasına çakanlar şimdi bir şey demeniz gerekmez mi? % şu kadar hata gözardı edilebilir, bu nedenle plan uydurma değildir mi diyorsunuz? Biz çamur attık ve mahkemeye intikal ettirdik görevimizi yaptık mı diyorsunuz? Cevap bekliyorum…

  Cevapla

 2. drunkenknight Says:

  Peki Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı iken tenzil-i rütbeye uğrayarak Adana Savcılığına atanan Sayın İlhan CİHANER’e yapılanlar ?

  Hala anlamamakta direnen ve hatta savunan militanlara sözüm yok lakin anlaşılması gereken bir tek şey varsa bugün planlandığı çarpık bir şekilde ileri sürülen darbenin siyasi iktidar tarafından bir zamanların meşhur söylemiyle ‘kansız bir şekilde’ gerçekleştirilmesidir ve yıllardır bunu her yerde apaaçık bir şekilde söyleyenlerin bugün demokrasi havarileri olarak karşılanmasıdır…

  Cevapla

 3. selimyavuz Says:

  Lutfen bunun gibi cok acik kanitlari tum okuyucular cevresiyle paylassin. Dezenformasyonun onune gecelim birlikte.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: