Bir adet CD üzerine inşa edilen Balyoz davası

Basında yansıtıldığının aksine, Balyoz davası Baransu’ya teslim edilen bavuldan çıkan “5000 sayfa belge” üzerine değil, 3 adet CD (hatta 1 adet CD) üzerine inşa ediliyor.

1. Bavuldan 2229 sayfa belge, 19 adet CD, ve 10 adet teyp kasedi çıkıyor (Balyoz iddianemesi, s. 42).

2. Bavuldan çıkan belgelerin neredeyse yarısı (1077 sayfası) 1980-1984 yıllarına ait yazışmalar (Balyoz iddianamesi, s. 43).

3. Bavuldan çıkan belgelerin diğer yarısı 2002-2003 yıllarına ait, soruşturmayla ilgisi olmayan muhtelif belgeler (Balyoz iddianamesi, s.47).

4. Bavuldan çıkan 19 adet CD’den 3 tanesi (11, 16, ve 17 no.lu CD’ler) suç unsuru barındırıyor (Balyoz iddianamesi, s. 50).

(İddianamede ilgili bölümleri görmek için buraya tıklayın.)

Savcılar “Balyoz” belgelerini içeren bu CD’lerin orjinal olduğunu, yani 2002-2003’de hazırlandıklarını iddia ediyor, buna dayanak olarak da Emniyet ve TÜBİTAK tarafından hazırlanan raporları gösteriyorlar.

11, 16, ve 17 no.lu CD’ler:

Bu CD’lerden 11 no.lu CD’nin içinde çoğu word belgesi 287 tane dosya var, ve soruşturma konusu tüm belgelerin tamamı kayıtlı (Balyoz iddianamesi, s. 81).

(17 no.lu CD’nin içine, 11 no.lu CD’de bulunan dosyalardan 24 tanesi kaydedilmiş ve CD’de bunun dışında başka dosya yok. 16 no.lu CD’nin içinde ise  sadece 12 tane word belgesi var. Bu üç CD’nin içinde bulunan doküman isimlerini ve üstverilerini görmek için TÜBİTAK’ın üstveri dökümüne bakabilirsiniz.  11 no.lu CD için buraya ve buraya, 16 no.lu CD için buraya, 17 no.lu CD için buraya tıklayın. )

Kısacası, 11 no.lu CD’nin içindekiler Balyoz davasının esasını oluşturuyor.  Bu sebeple Emniyet 11 no.lu CD hakkında ayrıntılı bir ek rapor hazırlıyor (Ek Klasör no.49).

11 no.lu CD’de neler var?

Balyoz Güvenlik Harekat Planı, planın ekleri,  Oraj ve Suga Harekat Planları, Çarşaf ve Sakal eylem planları, istihbarat çalışmaları (hastaneler, ilaç depoları),görevlendirme timleri , fişleme belgeleri  (kapatılacak dernekler, tutuklanacak gazeteciler, güvenilir emniyet personeli, desteklenecek dernekler). Bu CD’nin içine aynı zamanda Balyoz ile ilgili olmayan ve içinde suç unsuru bulunmayan diğer CD’lerin (örneğin 15 no.lu CD’nin) içinde bulunan kimi belgeler de kaydedilmiş.

11 no.lu CD ne zaman oluşturulmuş?

Emniyet ve TÜBİTAK raporlarına göre 11 no.lu CD’nin oluşturulma tarihi 5 Mart 2003, saat 23:50:42.

Kayda değer bir şekilde, 11, 16, ve 17 no.lu CD’ler aynı programın aynı sürümü (Easy CD Creator 5.3 (105)) ile oluşurulmuş ve bavuldan çıkan diğer CD’ler arasında bu sürüm ile yazılmış tek bir CD bile yok!  Bu konuda Emniyet raporunu hazırlayanların yanlış bilgi verdiğini yazmıştık.

11 no.lu CD, yani “Balyoz CD”si, orijinal mi?

Bu CD gerçekten 1. Ordu Komutanlığı’nda 5 Mart 2003’de mi oluşturuldu?

Biz burada bu CD’nin  2003’den çok daha sonraki bir tarihte  oluşturulduğuna dair yığınlarca kanıt sunduk.  Şimdi bunlardan sadece en son tespit ettiğimiz iki tanesini tekrarlıyoruz.

1.  2003’de hazırlanmış bir belgede bir ilaç firmasının (Yeni İlaç) 2008 yılı sonunda bir İtalyan firması (Recordati) tarafından satın alındıktan sonra değişen adının (Yeni Recordati İlaç) bulunması imkansız. Detaylar için buraya tıklayın.

2. 2003’de hazırlanmış bir belgede bir hastanenin (Sultan Hastanesi) 2008 yılında bir hastane grubu (Medical Park) tarafından satın alındıktan sonra değişen adının (Medical Park Sultangazi) bulunması imkansız. Detaylar için buraya tıklayın.

Sadece bu iki örnek bile, Balyoz CD’sinin en erken 2008 yılı sonunda oluşturulduğunu kanıtlıyor ve 11 no.lu CD üzerine inşa edilen Balyoz davası da burada çöküyor.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: