Balyozcular sağlık sektöründeki yatırımları da öngörmüş! (3)

Balyozcular, bir başka hastaneyi de 23 ay sonra değişecek adıyla fişlemişler.

Son iki blog yazımızda bahsettiğimiz “İstanbul ilinde bulunan özel hastaneler.doc” isimli belge ile devam ediyoruz.

Önce bir hatırlatma:

(1) TÜBİTAK’ın raporuna göre bu belge en son 5 Şubat 2003’de kaydedilmiş, ve yine TÜBİTAK’ın raporuna göre belgenin içinde bulunduğu 11 no.lu CD 5 Mart 2003’de oluşturulmuş.

(2) Bütün Balyoz darbe planları, ekleri, eylem planları vs. bu CD’de bulunuyor. Bu CD’deki Balyoz planı ile ilgili belgelerin 2002-2003 senesinde alınmış (imzalı ya da imzasız) çıktıları yok.

Şimdi bu belgede  66. sırada yer alan hastaneye bakın:

Bu hastane 1994 yılında Hayrunnisa Hastanesi olarak kuruluyor, ve 2003 yılındaki tek adı da bu. Hastane yenilendikten sonra, Aralık 2004’de adı Nisa Hastanesi olarak değişitriliyor ve hastanenin yeni isimiyle bir açılışı daha yapılıyor.

Akşam gazetesinin 8 Aralık 2004 tarihli “Hayrunnisa, Nisa oldu” başlıklı haberi:

“Hayrunnisa Hastanesi, yenilendi. Görünümü ve teknik donanımı geliştirilen hastanenin yeni adı da ‘Nisa Hastanesi’ olarak değiştirildi. Yenilenen hastanenin açılış törenine İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Erman Tuncer, Sağlık Vakfı Başkanı Prof. Dr. Ahmet Zeki Şengil, Hastane Medikal Grup Başkanı Fahrettin Koca ve Başhekim Dr. Bahri Teker katıldı.”

İsim değişikliğinden sonra, yani 2005 başından itibaren bu hastane Nisa Hastanesi olarak geçiyor, ve kimi zaman eski–yani Aralık 2004’den önceki–adı olan Hayrunnisa da, parantez içinde belirtiliyor. Tıpkı Balyoz belgesinde olduğu gibi!

Belgeyi 2003’den çok daha sonraki bir tarihte hazırlayan kişilerin yaptığı bu hatalar neden önemli?

Çünkü bu ve zamanlama hatalarını içeren tüm diğer belgeler (Balyoz Güvenlik Harekat Planı, el konulacak ve kapatılacak dernekler, desteklenecek dernekler, emniyet görevilileri fişlemeleri, vs.), suç unsuru içeren tüm diğer belgeler gibi 11 no.lu CD’nin içinde bulunuyor.

Balyoz iddianamesi 11 no.lu CD’nin orijinal olduğu (yani CD’nin üstverisinde goründüğü gibi  5 Mart 2003’de oluşturulduğu) iddiasıyla hazırlandı. Oysa bütün suç unsurlarını içeren bu CD’nin 2003’de hazırlanmış olmasına olanak yok. CD’deki sadece bu belgeyi incelediğinizde bile CD’nin en erken Temmuz 2008’de oluşturulduğunu görüyorsunuz.

Kısacası, davadaki iddialara esas teşkil eden Balyoz CD’si sahte.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: