The Case of Çetin Doğan

02 Mart 2010

GENEL, IN ENGLISH

We have had requests for some of the material on this blog in English. You can find some backdground and discussion of the case of Çetin Doğan here (updated on March 4, 2010).

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

6 Yorum “The Case of Çetin Doğan”

 1. ay Says:

  ben bir müslüman olarak ç.doganın yapmak istedikleri olaylar karşısında şok olmuş bir türk vatandaşı olarak sadece şunu diyorum ç.dogan ve onun zihniyEtinde olanların hasapları varsa ALLAH (c.c) bir çok hesabı vardır ve onlara bir müslüman olarak “HAKKIMI HELAL ETMİYORUM İNŞALLAH MAHŞERİ HUZURDA HERKES YAPTIKLARININ VE YAPACAKLARININ HESABINI VERECEKTİR”

  Cevapla

 2. Aslan AKAYAN Says:

  Sevgili Doğan ailesi. Ne yazık ki memleketine yıllarca hizmet etmiş şerefli insanlar daha suçlu bile olup olmadıkları belirlenmeden hapislere atılıp sindirilmeye çalışılıyor. İçinde yaşadığımız ülkede kimse için daha yargılanmadan suçlu ya da suçsuzdur demek mümkün değil. Ben babanıza nanırım suçsuzdur derim bir başklası suçlu olduğunu düşünebilir. Ancak işlerine geldiğinde haktan, hukuktan, adaletten bahsedenlerin suçu kanıtlanana kadar herkes masumdur ilkesini görmezden gelmeleri tam bir faşizan yaklaşımdır. Aynı kişiler terörist olduğu bilinen, zaten kendilerinin de inkar etmediği ve hatta pişmanım bile demeyen katilleri törenlerle karşılayıp ayaklarına hakimler yollayıp “yok yok siz pişmansınızdır da farkında değilsinizdir” diyerek serbest bırakmaları üstüne üstelik bir de kahraman muamelesi yapmaları durumun vehametini açıkça ortaya koymaktadır.
  Demokrat geçinen bu faşistler günü gelir bunun hesabını verir. Ama o zamana kadar masum pek çok insan sırf bu memleketi babalar gibi satan hükümete muhalif diye acılar çeker. Keser ve sap döndüğü zaman da resmen ihanet içindeki bu zavallılar nasıl hesap verecekler göreceğiz.

  Herşeye inat, Ne mutlu Türküm diyene. Sadece vatanlarına ve Atatürk’ün cumhuriyetine hizmet eden tüm askerlerimize de selam olsun.

  Sevgiler.

  AA

  Cevapla

 3. ay Says:

  yazılanların hepsi yalan gibi neden derseniz,ç.dogan bir tv konuşmasını verdiler ve bundada aynı konuları ele almıştı ve ses kayıtlarınında kendisine ait oldugu ortaya çıktı tespit edilmesinede gerek yoktu çünki bunu normal bir insan bile tespit edebilirdi.askerligini yapan bir şahıs olarak aradan 20 tıl geçmesine ragmen o askerlere rütbelilerin yaptıkları eza ve cefa gerçekten onlara günah olarak yeter.mesala bizde bir bimbaşı rütbesi ile bir şahıs vardı bu zat bölükte yürümeyi yasaklamıştı yemek dahi taşısanız koşacaktınız abartı yazmıyorum.yaşamış biri olarak yazıyorum bunlara ve bunun gibilere hakkımız haram OLSUN

  Cevapla

 4. Fikret Sevinç Says:

  Sanırım gerçeklerle yüzleşmemiz gerekiyor. 2000 yılı şartlarında AKP iktidara geldiğinde; Zaten eksik olan hoşgörü ortamınının daha da gerileyeceğine, daha da ötesi seçimle gelenlerin seçimle gitmeyebileceğine, ve daha ötesi İran vari bir rejimin ayak seslerinin duyulduğunu düşünen Türkler epey bir çoğunluktaydı. Ve O günün şartlarında korkulanların olmaması için her kişi ve kurumun elinden geleni yapması meşru idi. AKP zaman içerisinde farklı bir yol izledi ve demokrasinin şampiyonluğuna oynadı haksızlıktan haklılığa geçme yollarını aradı (asker ve yargı korkusu olmasaydı ne olurdu sorusu ayrıca cevaplanmalı)
  Şimdi ise o kara günlere hazırlık yapanlar suçlu duruma düştüler. Böyle giderse de güçlerini her geçen gün daha da kaybedecekler. İşte belki AKP için asıl sınav o zaman başlayacak.
  Bu arada bazılarının, emekli olsalar bile askerlikleri devam ediyor. Allah yardımcıları olsun. Tabi diğer tarafta sadece şiir okuduğu için hapsedilmenin iyi bir şey olmadığı da ortaya çıkmış bulunuyor. Devlet yönetimi intikam değil uzlaşma üzerine inşa edildiğinde Türkiye’nin önü çok açık.

  Her iki taraf da birbirinin korkularını giderecek davranışlarda bulunabilme alicenaplığını gösterebilimeli.

  Son söz: Ordumuz kurucu felsefenin ayakta kalmasını sağlama görevini sürekli sürdürebilecek güçte olmalıdır. Ben bu süreçte herkesin sağduyusuna güveniyorum. Ülkesini seven insanlar gereksiz yere ızdırap çekmemeli. İktidar olmak geniş çerçeveden olaylara bakabilmeyi gerektirir.

  Cevapla

 5. Baki Kuzulugil Says:

  Ben,Atatürk’ün , büyük aklı ve vatansever ruhuyla kurduğu devletimizi yurttaşlarına emanet ederken onlara nasıl bir yön tarif ettiğini idrak edebilmiş ATATÜRK’çe düşünce sahibi bir kişiyim.ATATÜRK’çe düşüncenin tek bir tarifi vardır: ‘Yaşanılan çağda insanların en uygarlarının en önünde olmak’ ….ATATÜK’çe düşünce, hiçbir ‘izm ‘ ile veya ‘dogma’ ile sınırlanamaz ve daima evrim içerisindedir. Bugün için Cumhuriyeti koruma ve kollama, tam demokratik bir düzende,uygarca ve bilimin ışığında çok çalışarak başarılabilir.
  Çetin Doğan Paşamın kendi sesinden dinlediklerim benim gibileri derinden yıkmıştır.Binlerce sayfalık dökümanın niteliğine kafa yormayı gereksiz buluyorum.

  Cevapla

 6. Gülcan Çamur Says:

  Herkese merhaba;

  İleri demokrasi ve temiz bir toplumda yaşayabilmemiz için öncelikle dokunulmazlıkların kalkması gerektiğini düşünüyorum. Böylece kişi gözetmeksizin herkes bağımsız yargı önünde eşit duruma gelebilir ve hepimizin aklındaki esas soru işaretleri (dokunulmazlık sahipleriyle ilgili olanlar) aydınlanabilir.

  Em. Org. Çetin Doğan’ın bir an önce aramıza dönmesini sabırsızlıla bekliyoruz.

  Sevgilerimle..

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: