Dani’nin asker kaçağı olduğu yalanı

27 Şubat 2010

Medya yalanları

Bazı yayın organlarında Dani Rodrik’in asker kaçağı olduğuna dair haberler yer aldı.  Bu konuda da kısaca sunu soyleyelim.  Dani, 1987 senesinde bedelli askerliğini Burdur’da yapmıştır.  Zaten yapmamış olsa, Türkiye’ye sık sık  (senede en az iki kere) giriş yapması mümkün olamazdı.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

6 Yorum “Dani’nin asker kaçağı olduğu yalanı”

 1. Murat Iyigun Says:

  Sayin Pinar Doğan ve Dani Rodrik,

  Turkiye’de olan gelişmeler konusunda her Turk vatandaşinin aklinda tutmasi gereken temel ilkeyi blogunuzun ilk yazisinda zaten belirtmişsiniz: “… gerçek hukuk devleti ve demokrasiye giden yolun, karşı görüşlü sanılan kişilerin insan haklarını ezmemesi gerektigine inaniyoruz. Demokratikleşme sürecinde hukuk devleti kurallarının çiğnenmesi yanlıştır.”

  Bunun altina bende imzami koymak istiyorum.

  Murat İyigün

 2. Murat Iyigun Says:

  Sayin Pinar Doğan ve Dani Rodrik,

  Türkiye’de olan gelişmeler konusunda her Türk vatandaşinin aklinda tutmasi gereken temel ilkeyi blogunuzun ilk yazisinda zaten belirtmişsiniz: “… gerçek hukuk devleti ve demokrasiye giden yolun, karşı görüşlü sanılan kişilerin insan haklarını ezmemesi gerektigine inaniyoruz. Demokratikleşme sürecinde hukuk devleti kurallarının çiğnenmesi yanlıştır.”

  Bunun altina bende imzami koymak istiyorum.

  Murat İyigün

 3. Emre Deliveli Says:

  Kendi askerligimi 17 sene sonra yapmama ragmen Dani Rodrik’le askerligini beraber yapan en az bir kisi taniyorum.

  Boyle ucuz yalanlara basvurulmasi gercekten trajikomik.

  Murat Bey’in de destekledigi kisimda tek sorun “demokratiklesme sureci” oldugunun varsayilmasi:)

  Oysa herkes demokrasi tramvayindan durakta inecek degik ki? Butun bu sureci caktirmadan tramvaydan atlama sureci olarak gorurseniz altina imza atilacak pekbirsey kalmiyor ne yazik ki:(

 4. M.Taner KURTULUŞ Says:

  Bu yalanların bilinçli olarak söylendiğinin ve karalama kampanyasının bilinçli yürütüldüğünü çok iyi biliyoruz. Karşımızdaki yüzünü gizleyen sahtekar alçaklar kimliklerini istedikleri kadar gizlesinler, kimler oldukları ve amaçlarının ne olduğu malumumuzdur. sayın komutanımın haklı mücadelesinin başarıyla sonuçlanacağını biliyorum. İftira atarak bir yere ulaşmaları mümkün değil. saygılarımla…

 5. Hakki Tatar Says:

  Sayin Pinar Dogan Hanimefendi;

  oyle bir idare altindaki Turkiye , sevgili esinizin Balyoz denilen sorusturmaya dahil edilip gozaltina alinmak istememesine sevinmelisiniz bu insanlarin gozleri oylesine donmuski , karsilarinda kim varsa ellerindeki medya ve yurutme gucu ile hucum edip yok etmeye calisiyorlar. bu nedenle lutfen uzulmeyiniz .
  Bunlarin en iyi becerdikleri istir kara iftira atmak
  saygilarimla

 6. Fermude Silsupur Says:

  Pinar Hanim size ve ailenize gecmis olsun diyorum. Basiniza gelenler Osmanli gelenegine dayali iftira yalan ve karalama kampanyasidir. Maalesef bu hastaligi teshis etmek o hastaligi iyi edebilmek anlamina gelmiyor. Esinizin askerlik yaptigi besbelli. yapmadiysa neden yaptim desin ki? Ne yapmis yani curuk raporu mu almis? Kendinizi cok paralamayim lutfen inanin ki Turkiyede size inanan binlerce insan var. Ha bu arada basbakanimizin kendi oglu askerlik yapmadi . Bu adama hangi askeri doktor curuk raporu verdiyse benim en cok merak ettigim de o. Cunku iddia edilen hastaligin sahibi her nasilsa bu hastaliktan hem mustaripmis hem de cocuk sahibi olabiliyor. Biraz da bunu anlatsalar cunku ben vatandas olarak cok merak ediyorum.

%d blogcu bunu beğendi: