Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin üyeleri ne zaman atandı?

25 Ekim 2013

GENEL

Yargıtay 9. Ceza Dairesinde Balyoz davasına başkan hariç yargıçların tamamı Yargıtay’a üye olarak 2010 referandumundan sonra atandı.

Yargitay9

Yargıtay’ın ‘Balyoz’ üyeleri

Dört üyenin de atama tarihi: 24 Şubat 2011 (Karar no. 42)

Karar, 11 Mart 2011 tarihli 27871 no.lu resmi gazetede yayımlandı (kararın pdf’ine buradan ulaşabilir, ya da http://www.resmigazete.gov.tr/ adresinden ilgili resmi gazeteye ulaşabilirsiniz)

Bu karar ile Hamza Yaman, Bakırköy Ağır Ceza Mahkemesi’nden, Abdurrahman Kavun, Diyarbakır Ağır Ceza Mahkemesi’nden, Ahmet Toker ve Fikriye Şentürk ise tetkik hakimliklerinden Yargıtay üyeliğine atandı. (Aynı kararla, belgelerin sahteliğini gösteren yazışmaları adli emanete gömen ‘Balyoz’ savcılarından Süleyman Pehlivan ve Mehmet Murat Yönder’in de Yargıtay’a üye atandığını not edelim.)

Başkan Ekrem Ertuğrul ise Referandum öncesi Yargıtay üyesi olan tek kişi. Yargıtay üyeliğine 2003’de seçilen Ertuğrul’un 9. Ceza Dairesi Başkanlığına atanması ise  tarihi 24 Ekim 2011.

Bu yargıçların özgeçmişleri hakkında da bilgiye Müyesser Yıldız’ın 10 Ekim 2013 tarihli yazısından ulaşabilirsiniz.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

3 Yorum “Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nin üyeleri ne zaman atandı?”

 1. yalçın mecit Says:

  maalesef bize ve size hepimize yeni bir ”hareket ordusu” gerekiyor.AKP ve milli nizam zihniyeti ile meşru,hukuki alanda uğranılan mağduriyeti anlatma imkanı uzun zamandır ortadan kaldırılmıştır.Muharrem İnce’nin de belirtiği gibi bunlar tipik bir moğol istilasıdır .Bir kadının istemediği bir çocuğu kürtaj ile aldırması misali Türkiye’nin de bu çeteden kurtarılması gerekiyor,Bu gerçekleştiği zaman doğrular gün yüzüne çıkacak,sizin ve tüm ülkenin başına gelen bu ”alacakaranlık dönemi” aydınlanmış olacaktır.Büyük bir devlet adamına sorulan ” savaşı kim kazanır ? ” sorusuna verilen cevapı buraya yazıyorum ; ” ilk önce pes eden kaybeder ! ..” tanrı yardımcınız olsun.

  Cevapla

 2. Anonim Says:

  Şu ana kadar halkın mantığına mesaj verdiniz artık halkın duygularına mesaj vermeniz lazım diye düşünüyorum.

  BALYOZ DAVASINDAKİ 11 ve 17 nolu C/D KİM BARANSUYA VERDİ BU AÇIKLANMALIKİ HUKUKA YARGIYA ;KARAR VEREN HAKİMLERE SAYGI DUYALIM BUNU MEYDANA ÇIKARMAK DEVLETİN NAMUSUDUR.

  * **”Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan; rahat yaşama yollarını aramayı alışkanlık haline getirmiş olan bir millet; Önce onurunu, sonra hürriyetini; daha sonrada geleceğini kaybetmeye mecburdur.”*

  *”Hangi bağımsızlık vardır ki yabancıların nasihatleriyle yükselebilsin? Tarih böyle bir şeyi yazmadı.”* * M.Kemal Atatürk * Her fikri savunma hakkın yoktur. Bilgi temelli fikri savunmaya hakkın vardır. Kimse cahil kalma hakkına sahip değildir. Amerikalı yazar Saygılarımla “Faris Sarıkaya

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: