Balyoz “delilleri” hakkında bir teknik rapor da Almanya’dan

03 Ağustos 2012

Çelişkiler ve kanıtlar, GENEL

Balyoz darbe planlarını barındıran meşhur 11 no.lu CD ile Gölcük’te bulunan 5 no.lu hard diskle ilgili bir teknik rapor da Almanya’da hazırlandı. Bu CD ve hard disk içersinde bulunan ve son kaydı 2003’te yapılmış gibi görünen dosyalarda daha sonraki yıllarda piyasaya sürülmüş Calibri font’unun izleri çıkmıştı. Bu bulguları bu son rapor da açıkça teyit ediyor.

Raporun sonuç bölümü şöyle:

Rapor tercüme, sayfa 4

Raporun Almanca orijinaline buradan, noter tasdikli Türkçe tercümesine buradan ulaşabilirsiniz.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

39 Yorum “Balyoz “delilleri” hakkında bir teknik rapor da Almanya’dan”

 1. ftimur Says:

  Sahte delil üreten çetenin dokunulmazlığı kalkacak ve gerçek suçlular yargılanacak.

  Cevapla

  • Solmaz Türk Says:

   Askerlerine sahip çıkmayan komutanlar da tarih önünde bir gün gelecek hesap verecekler.

   Cevapla

   • canislupus Says:

    Yani onlar da mı askerlerine sahip çıkmadılar diye yargılanacaklar bir gün diyorsunuz?

    Cevapla

    • Solmaz Türk Says:

     Bana bak (boraxin,tercüman,canilupus) anlaşılan Gökova tatilin bitti yine damladın buralara.Ettiğin küfürleri unutmadım,bir daha benim yazılarımın altına yorum yapma.

     Cevapla

    • ccgursel Says:

     Evet aynen oyle demis bence. Ama kamu vicdaninda.

     Cevapla

     • canislupus Says:

      Kamu vicdanında nasıl yargılandıklarının bir önemi yoktur çünkü senin tarafın sana göre masumdur, senin karşıtın da suçludur…Bunu şahsına söylemedim, dünyada genel geçerli olan bir kavramdır bu…

      Cevapla

      • ccgursel Says:

       Adaletin kendisinden taraf olunamaz diyorsun yani. Bu kamuyu biraz asagilamak olmuyor mu?

       Bana gore masum, sana gore sucluysa adaletin irzina coktan gecilmis demek bu.

       Cevapla

       • canislupus Says:

        Kamuyu aşağılama gibi bir niyetim yok ama gerçek maalesef böyle çünkü hiç kimse tamamen tarafsız olamaz, bu imkansızdır. Dolayısıyla birine göre masum olan diğerine göre suçlu olabilir…Duygularla hareket etmek burada geçerli değildir, çünkü mahkeme kararları duygusal olarak vermez…

        Cevapla

        • ccgursel Says:

         Soylediginizde bircok yanlis var. Sirayla;

         1. Adalet duygulara birakilacak bir sey degildir. Birini sevmemeniz onu pesinen suclu kilmanizi gerektirmez. Ben bu adami sevmiyorum deme hakkiniz vardir. Ama birini sevmediginiz icin bu sucludur diyemezsiniz.

         2. Adalet yukarida belirttigim sebepten oturu tarafsiz olmayi gerektirir. Bu hakim icin de boyledir sade vatandas icin de boyledir. Bir vatandas adilim diyorsa tarafsiz olmayi da kabul etmek zorundadir. Tarafsizlik adaletin olmazsa olmaz ilk sartidir.

         3. Bizim OYM’lere yonelttigimiz elestri de tam olarak sizin yazinizda soylediginiz seydir. OYM’lerin kararlarini tarafsiz ve hukuka uygun (kitaba bakarak) verdiklerinden suphe duyuyoruz. Onlar bu suphemizi hakli cikaracak seyler yapmasalardi seriatin kestigi parmak acimayacak bu kadar tartisma da cikmayacakti. Ammaa, adam senin tanigini dinlemez, delilini toplamaz, bilirkisini sallamaz kendi de bilirkisiye gondermeden 15 sene ceza dayayacaksa bunun savunulacak hicbir tarafi yok kusura bakma.

         Zaten, yorumlara bakiyorum, en gozu kor adam bile yok canim buralarda adil yargilama yapiliyor diyemiyor. Zamaninda da siz adaletsizlik yapmistiniz diyor en fazla. Cunku bu isin savunulacak bir tarafi kalmadi.

         Cevapla

     • Solmaz Türk Says:

      Evet sayın ccgürsel.aynen öyle dedim,kamu vicdanında yargılanacaklar,hatta şimdiden yargılandı ve lanetlendiler.

      Cevapla

  • ftimur Says:

   Bu tartışmayı başlatarak bir yığın mantıksız laf salatası okumaktan sıkıldım. Bu iktidar ve destekçilerinin destekleyip koruduğu sahte delil üreten bir çetenin varlığı apaçık ortada. Bu tartışmaya katılan bazıları diyor ki “bize karşı haksızlıklar yapılmıştı. Şimdi sıra bizde. Yani, bizim de haksızlık yapmak hakkımızdır.” Haksızlık yapmanın hak olduğu bir yerde … olur. Resmi olarak TC devleti ve onun düzeni yerinde duruyor. Ama, eylem onu işgal edilmiş, orduları testim alınmış, kılcal damarlarına kadar düşman nüfuz etmiş gösteriyor. Henüz resmi olarak TC devletini ilga etmedikleri (ya da edemedikleri) için, devletin varlığını savunanları yani direnenleri, var olan hukuk sistemine göre suçlu gösterebilmek, yani yok etmek için sahte deliller üretmek ihtiyacı ortaya çıkıyor. Yani, iktidar sahte delil üretenleri teşvik ediyor ve koruyor. Siz başbakanın hiç Türküm, Türk halkı, Türk milleti dediğini duydunuz mu? Ben duymadım. Ağızlarındaki baklayı henüz tükürmeye cesaret edemediler. Onun için hep bu bu bu deyip duruyorlar. Onlara göre “Türk” ulusun adı değil, yok olmaya mahkum küçük bir etnik topluluğun adıdır.
   İlgayı başarabilecekler mi? Asıl cevap bekleyen soru bu. Böyle giderse milletin adı “bu” kalacak.

   Cevapla

   • canislupus Says:

    Yani sen türklüğü değiştirip araplık mı yapacaklar diyorsun? Şeriatı getirecekler diye çok duydum da ( ki bu bir paranoya bana göre, yok böyle bişi, rahat olun) ama ırkı değiştireceklerini ilk defa senden duydum…
    O zaman ben de buradan Tayyip Başkana hodri meydan diyorum. Değiştirsin de görelim, ..Tersi de olabilir, birileri onu komple değiştirebilir…Onlardan biri de ben olabilirim…

    Cevapla

    • Olasılıksız Says:

     Şeriat iktidarda olanın işine gelmez. O yüzden ciddi bir risk değil! Şeriat gelse bile başka yerden gelir. Bu tehdidi de hafife almamak lazım. Önümüzde yaşanmış örnekler var! İran veya Afganistan gibi!

     Bence “araplık” da bir risk değil ama ümmetciliğe doğru gittiğimiz de bir gerçek! Dindar, kindar vs. bir gençlikle nereye varmayı amaçlıyoruz?

     Cevapla

     • demokrat Says:

      Çok aklıselim bir tespit katılıyorum,imzamı atıyorum ayrıca gücün yarattığı tek adamlık sevdasının başdöndürücü evrimini de ekliyorum.

      Cevapla

 2. Olasılıksız Says:

  Bu çok ilginç… Başbakan davalar hakkındaki “savcılık” iddiasından vazgeçmiş görünüyor. Galiba birisi doğruları kulağına fısıldamaya başlamış:

  “İlker Paşamıza yapılan benzetmeleri doğru bulmuyorum. Bir örgütün mensubuymuş gibi yaklaşımları çirkin buluyorum. TSK’da, Genelkurmay Başkanlığı görevine gelmiş biri için bu yakıştırmaları doğru bulmuyorum. Tutuklu yargılanmasını dahi doğru bulmuyorum. Tutuksuz yargılanmasından yanayım.

  Şu anda içeride olan insanların hepsi haklı olarak içeridedir diyemeyiz. Kim bilir burada düşünce noktasından, hatta hatta geçin onu adi suçlardan bile bir çok insan içeriye atılabiliyor. Yanlış hükme mahkum olanlar da var. Beni niçin içeri attıklarını ben bilemiyorum. Çünkü devletin bütün kitaplarında Milli Eğitim Bakanlığı’nın kitaplarında olan bir şiiri okuyan insan içeriye giriyor. Bunun hiçbir şeyle izahı yok ki. Geliyorlar ambalajlıyorlar, o ambalajla içeri koyuyorlar.

  Silahlı kuvvetler mensuplarının tutuksuz yargılanması gerekir. Ben kolay kolay bir silahlı kuvvetler mensubunun bu ülkeden kaçacağına ihtimal vermiyorum. Sivillerden kaçanları biliyoruz da ama şuana kadar TSK’dan ayrılıp bir tane kaçan var. Bunun dışında olmadı. Hatta hatta NATO’da görev yapan, yurtdışında görev yapan personellerimizden bu süreç içerisinde olanlar, bakın çağrılmışlardır ailelerini bırakmak suretiyle gelmişler ve tutuklanmışlardır. Bu bir inceliktir. Bir hassasiyet var. Öyleyse tutuksuz yargılarsınız. ”

  http://www.hurriyet.com.tr/gundem/21155585.asp

  Cevapla

  • canislupus Says:

   Tayyip Başkanın etrafındaki ”ergenekoncuların” etkisi bu konuşmada açıkça görülüyor…

   Cevapla

   • Olasılıksız Says:

    Erdoğan’a “ergenekoncu” mu diyorsunuz? Tam anlamadım? 🙂

    Cevapla

    • canislupus Says:

     Hayır, ama etrafında birçok ergenekoncu var, bunlara bakan, milletvekili ve danışmanlar dahil…Kendisi maalesef iktidar sarhoşu oldugundan gerçekleri göremiyor, bu ergenekoncuların gazına, yanlış yönlendirmesine geliyor…

     Cevapla

     • Olasılıksız Says:

      O zaman başbakana başarısız, beceriksiz mi demek istiyorsunuz? 🙂 İyi bir lider çevresindeki kişileri doğru seçtiğinde başarılı olur.

      Cevapla

      • canislupus Says:

       Evet bazı konularda başarısız, beceriksiz diyorum, ben öyle fanatikler gibi değilim ki ne yaparsa yapsın savunayım futbol takımları gibi. Yanlışını da doğrusu da söylerim…

       Cevapla

    • zafer Says:

     Yok, kısaca başbakan iyi de çevresi kötü demek istiyor.

     Cevapla

   • ccgursel Says:

    Bilimle ve adaletle uzaktan yakindan ilgisi olmayanlarin herseye salca olmalarindaki kotuniyette buradan acikca goruluyor.

    Cevapla

    • BattleField3 Says:

     Zamanında başkalarına adalet tanımayanlara bugün de birileri adalet tanımıyorsa bu biraz da onların suçu olmuyor mu? Yani ne ekersen onu biçersin hesabı…

     Cevapla

     • ccgursel Says:

      Ben bu toptanci anlayisa uyuz oluyorum. Kim mesela zamaninda baskalarina adalet tanimayan ? Su davada yargilananlarin hepsi zamaninda baskalarina haksizlik mi yapmislar. O davada yargilanan ve hakkinda 15 yil istenen sivil memur Gullu Salkaya da mi baskasina adaletsizlik yapmis daha once? Veya o tarihlerde yeni yetme ustegmenler mi baskalarina adalet tanimamis.

      Eger birilerine adalet tanimayan birileri varsa isimlerini versinler ustunden tartisalim. Ama onlarla birlikte 365 kisiye daha sirf asker olduklarindan 15 sene gecirelim diyorsaniz sizin demokrasi ve adaletle pek ilginiz yok demektir. Vicdaninizla basbasa kalin ltf.

      Cevapla

      • BattleField3 Says:

       Ben burada tek tek isim verip şu şuna bunu yapmıştır diyemem zaten ama şu da bir gerçek ki mesela 12 Eylül’ü yapanlar, 28 Şubat’ı yapanlar, Ergenekoncular birçok adaletsizlik yaptılar, şimdi onlar zamanında yaptıgında iyiydi de şimdi onlara karşı birileri adaletsizlik yapınca kötü oluyor öyle mi? Ben ne ekersen onu biçersin derken bunu demek istedim. Bana göre onların adaletsizlikten şikayet etmeye hakları yoktur…

       Cevapla

       • ccgursel Says:

        12 Eylul’u yapanlari 28 Subat’i yapanlari Ergenekon’u (eger varsa) yaptiklarindan dolayi yargilarsiniz olur biter. Ama 1) O soylediklerinizle Balyoz’un bir ilgisi yok. 2) Balyoz’un pacalarindan akiyor sahtecilik.

        Sapla samani karistirmissiniz siz.

        Cevapla

        • canislupus Says:

         Ergenekon (eğer varsa) mı? Emin ol ki var, hem de buradaki herkes daha dünyada yokken bu örgüt vardı.
         Ayrıca verdiğim örneğe balyozcuları katmamıştım ama şundan da emin ol ki onlar da yaptıklarının cezasını çekiyor bugün, daha uzun bir süre de çekecekler…Daha önce sona yaklaşıldı demiştim, bakalım karar ne olacak hep birlikte göreceğiz…

         Cevapla

  • demokrat Says:

   Aziz Nesin geldi aklıma nedense;

   “ Du bakali nolcek” …

   Cevapla

  • BattleField3 Says:

   Belki de bu konuşma üzerine bir süre sonra İlker Paşayı serbest bırakırlar…

   Cevapla

 3. Solmaz Türk Says:

  Tattil bitti,”boraxin,tercüman,canislupus ”damladı.Her yazının altına cevap verme hastalığı başladı.

  Cevapla

 4. İsmail Says:

  Israrla delillerin sahte olduğuna dair tübitak veya diğer bilişim kurumlarından mahkeme talebi ile rapor alınmasını istiyorsunuz. Kendinizi bir de savcıların, hakimlerin yerine koyun. O kadar saygıdeğer insanı suçlamışsınız ve yıllarca hapse atmışsınız. Tüm dayanklarınız o cd’lerdeki deliller. Sadece savcılar değil hakimler de o delillere o kadar bağlı ki gölcükte çıkan delillere de dört elle sarılıyorlar, tıpkı denize düşenin yılana sarılması gibi.

  Neden?

  Aslında cevap açık ve net!

  O savcılar ve o hakimlerin kaderi ve geleceği o delillerin sahte olmamasına bağlı.

  Bir düşünün o CD’ler sahte çıkarsa neler olur.

  1. Bu CD’leri hazırlayan gizli bir suç ve terör örgütü var. Ve en büyük şüpheli cemaat.
  2. Bu CD’ler adeta kendilerine ait miş gibi savunan bir kesim mevcut ve tüm medyayı ele geçirmiş durumdalar.
  3. Bu CD’leri bavulla polise teslim etmiş bavulcu gazeteci var.
  4. Bu CD’lere dayanarak tutanak hazırlayıp tutuklamalar neden olmuş savcılar ve onların bağlı olduğu üstleri var.
  5. Bu CD’lere dayanarak tahliye taleplerini ısrarla geri çeviren bir hakimler var.
  6. Bu CD’lerin sahteliği konusunda yıllardır sanık taleplerini geri çevirerek gerçeğin ortaya çıkmasını engelleyen hakimler var.
  7. Bu CD’lerle yapılan gayri adil yargılamayı görmeyen bir yargıtay var.
  8. Bu CD’lerin 2003 öncesine ait olduğuna dair tübitak ve Emniyet müdürlüğü raporunu hazırlayanlar.
  ……

  Eğer o CD’lerin sahte olduğuna dair bir resmi (yargı görevlendirmesiyle) yazı ortaya çıkarsa yukarıda sayılanların mesleklerinden çıkarılmaları bir yana örgüt suçu ile yargılanmaları (örgüt üyesi, veya örgüt lehine çalışan , örgüt propagandası vb) ağır cezada yargılanmaları gerekir.

  Kısacası o CD’ler yargı sonuçlanana kadar sahteliğinin resmi olarak ispatlanmaması ve yargı sonrası da ortadan kaybolması gerekir ( bir yangın, sel veya kaza sonucu). Öyle de olacaktır…

  Cevapla

 5. canislupus Says:

  Eğer o CD’lerin sahte olduğuna dair bir resmi (yargı görevlendirmesiyle) yazı ortaya çıkarsa yukarıda sayılanların mesleklerinden çıkarılmaları bir yana örgüt suçu ile yargılanmaları (örgüt üyesi, veya örgüt lehine çalışan , örgüt propagandası vb) ağır cezada yargılanmaları gerekir.

  Bu dediklerin ergenekon tekrar eski gücüne kavuşursa olur, ancak bu şimdilik biraz zor çünkü cemaat çok daha güçlü durumda, gerçi ergenekon da az bastırmıyor değil tamamen silinmemek için yönetimden ya gene de belli olmaz tabii, durum değişebilir birgün…

  Cevapla

  • Ozgur Says:

   bu dediklerin (yani sahte delil üretip masum insanları yıllarca içeride çürüten zihniyetin yaptıklarından dolayı hesap vermesi) Ergenekon eski gücüne kavuşursa olur demişsin, demek ki hukukun yeniden hukuk olabilmesi için ergenekonun güçlenmesi ve cemaatin yok edilmesi gerekli… yorumundan çıkan anlam budur!

   canislupus da tayyip’in çevresi gibi ergenekoncu olmuş demek ki…

   Cevapla

   • canislupus Says:

    Tabii ki böyle de yorumlanabilir, yorumlayan kişiye göre değişir, ancak sen burada adaletin tamamen tesis edilecegi günler gelecegini düşünüyorsan yanılıyorsun, tamamen adil bir sistem dünyada hiçbir yerde mümkün değildir. İktidar kim olursa olsun bu değişmez. İster ergenekon komple sistemi ele geçirsin, ister cemaat ya da başka bir örgüt, adaletsizlik her zaman olacaktır çünkü doğanın kanunu bu, değiştirmeye gücü olan varsa değiştirsin o zaman…

    Cevapla

 6. Yüksel YAZICIOĞLU Says:

  Kim ne derse desin.İster darbeci ister ihtilalci, her ne derlerse desinler kesin olarak üstüne basa basa sahipleneceğim ve bu tür olaylar içinda değil bulunmak vatan sevdasından başka bir şey düşünecek zamanı olmayan kardeşim Mehmet Cenk DALKANAT I her ne şart altında olursa olsun üzerine asla toz bile konulmasına razı olamam. Yaklaşık 24 yıldır tanıdığım kardeşimi her zaman vazifesine aşık vatan sevdalısı. asla bencil ve kibirli olmayan bizden biri olarak tanıdım. Hani derler ya üst rütbeli subaydır üstten bakar. okumuştur halkı avam görür. Bunların hiç birini taşımadı üstünde. Yapmadı yaşatmadı bizlere.Herzaman işçi ile işçi askerin yanında asker. sivilin yanında da ha bir kardeş ha bir amca olmuştur. kısacası adam gibi adamdır kardeşim.Kendimden olmadığım kadar eminim kardeşimden.Elbet bu karardan dönülecektir.Ama evlatları babalarından eşleri birbirlerinden işlerinden güçlerinden ayırmalalarından öte inançlarını hapsettiniz hem onların hem bizlerin.. Ders vermek adına günahsızlların yüreklerine oturtulan bu ağır töhmet İnancım odurki elbet bunu yapanların yanına kalmayacaktır.Unutulmasın adalet birgün sizede lazım olacaktır.Saygılarımla.. Yüksel YAZICIOĞLU…

  Cevapla

 7. devletibiziz Says:

  Elbet bu karardan dönülecektir.
  Hayır dönülmeyecektir, kararı aldıran biziz çünkü…

  Cevapla

  • Yüksel YAZICIOĞLU Says:

   Heyy devletibiziz olan kişi. Unutma adalet birgün sizede lazım olacaktır.O zaman inan yinede senin için üzüleceğim.Yanlış olan her zaman yanlıştır….

   Cevapla

   • AdaletSavaşçısı Says:

    Bu arkadaş iddia ettiği gibi devletin sahibiyse, onun adalet gibi birşeye ihtiyacı olmayacaktır.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: