Balyoz Davası 32. Celse Duruşma Tutanağı – 26 Nisan 2011

02 Haziran 2011

Duruşmalar, GENEL

32. Celse duruşma tutanağını okumak için buraya tıklayın.

Bu duruşmada Halil İbrahim Fırtına savunmasını yapıyor.

“Oraj planının ikinci aşaması yaklaşık bir seneye yakın bir süre sonra oraj planının eksiklikleri biraz önce söylediğim kehanette olduğu gibi ortaya çıkartıldı. Yani Orgeneral Fırtına ve ekibi için eksik olan bacağına bir protez yapıldı, yaptırıldı, bulundu. Herkes bağırdı evreka. Gölcükte çıkanların mahkemenin bize dağıtması sonunda gördük ki var olan oraj planı ve eklerinin bir kopyası da burada mevcut. Halbuki bunları anımsıyoruz ki tek kopya yazılmış görünüyorlardı. Eklerinin çoğu tamamlanmamış, ilkin lahikalarda yer alan personel listelerinde adları geçen hemen hemen herkese yeni düzenlenen eklerde ve plan çalışmalarında yazışmalarında görev verilmiş, rol verilmiş yani işi irtibatları tamamlanmış. (…)

Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerinden oluşan sac ayağının Hava Kuvvetleri ile olan kısmındaki eksiklik bu şekilde tamamlanmak istemiştir. (…)

Şimdi burada benimle ilgili olan kısmından çok beni rahatsız eden bir husus daha var. Bir kere bunun içerisinde bir sürü havacı general var. Bir sürü havacı subay var. Daha önce dediğim gibi ilk şeyde isim olarak geçmiş insanlara bağlantılar kurulu çalışmalar var. Bunların içerisinden üç tane isim vereceğim. Bunlardan bir tanesi Hava Orgeneral Bilgin Balanlı. Halen Harp Akademileri Komutanı. (…)

Bilgin Balanlı Orgeneral eğer Ağustos’ta yapılacak şuraaya kadar başına bir balyoz düşmez ise ve karar vericiler kararlarını değiştirecek bir durumu bulmaz iseler bu kişi Ağustos’ta hava kuvvetleri komutanı olacak. Mevcut olan arkadaşımız da görevini tamamladığı için ayrılmış olacak. İki. diğer korgeneralden bir tanesi bu sene hava kuvvetlerinde orgeneral olacak. Ya Pulatsu ya Güler. Dediğim gibi Balanlı’nın ikinci bir orgenerali daha yok. Yani o olmazsa onu (bir kelime anlaşılamadı) bu arkadaşlar iki sene sonra Hava Kuvvetleri Komutanlığından ayrılacak olan orgeneral Baranlı’nın yerine geçecek iki kişiden bir tanesi. Dolayısıyla önümüzdeki minimum 4 yıl konusunda Hava Kuvvetleri Komutanlık görevine getirilecek mevcudu ortadan kaldırıyor.”

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: