Cemaatin görünen yüzü Zaman gazetesi ise

21 Mart 2011

CEMAAT, GENEL, Medya yalanları

Ekrem Dumanlı bugünkü Zaman gazetesindeki “Aysbergin görünen yüzü buysa” başlıklı yazısında 1. Ordu Askeri Başsavcısı Albay Münger ile 5 askeri savcıya ait olduğu iddia edilen ve internete düşen ses kaydını konu ediyor ve bizi propoganda yapmakla suçluyor.

Dumanlı şöyle yazıyor:

“ (…) Yukarıda kısmen iktibas ettiğim konuşmalar hafta içinde internet sitelerinde yayınlandı. İddiaya göre 1. Ordu Askerî Başsavcısı Albay Bülent Münger ve dört askerî hukukçu Balyoz planı hakkında konuşuyordu. Bu uzun sohbette pek çok teknik bilgi veriliyor, kritik değerlendirme yapılıyor. Şu ana kadar resmî makamlar ya da ilgili kişiler o konuşmaları tekzip etmedi. Balyoz davasının bir numaralı sanığı emekli Orgeneral Çetin Doğan ise mahkemede Albay Münger’i kastederek, “Bu, birileri hakkında dedikodu yapıldığını gösteriyor. Kendisinin sorguya çekilmesini istiyorum.” demiş. Çok iyi olur; sorguya çekilsin ancak dedikodu yapmaktan değil (çünkü dedikodu yapmak ayıp, ama suç değil) o konuşmada yer alan somut bilgiler üzerinden. Çünkü o bilgiler hem Çetin Bey’i yalanlıyor hem aile bireylerinin propagandasını…”

Dumanlı  17 Mart 2011 tarihli Zaman gazetesinin 21. sayfasına bakarsa Albay Bülent Münger’in yolladığı tekzipi görecek.  Münger, Zaman gazetesinden düzeltme istediği açıklamasında şöyle diyor:

“Konuşmaların tarafıma aitmiş gibi gösterilmesi, ayrıca internet ortamında çeşitli montaj, ekleme ile diğer dezenformasyon eylemleri sonucu oluşturulduğu anlaşılan konuşmaların haber niteliğinde kabul edilerek ve yine çeşitli yorumlar katılarak yayınlanması oldukça düşündürücüdür. (…) Yapılan yayınlar tamamen kamuoyunu ve yargılama makamlarını kötü niyetli olarak etkilemeye yönelik olup ayrıca bu şekildeki davranışlar TCK’nın 133 ve 134′üncü maddelerine aykırılık teşkil etmektedir.”

Bizi propoganda yapmakla suçlayan Dumanlı, Balyoz  konusunda sistematik olarak yalan, yanlış ve yanıltıcı yayın yapan Zaman gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni.

Bu gazete, Balyoz belgelerinde olmayan imzalar için olmayan bir rapora atıfta bulunarak “TÜBİTAK onalyladı, imzalar gerçek” başlığıyla haber yapabilen (buraya tıklayın), yalanı ortaya çıkınca haberi internetten uçuran bir gazete. Yaptıkları yalan yayınlara örnekler “Madya Yalanları” kategorisinden görülebilir.  

Biz Ekrem Dumanlı’ya kamuya açık bir şekilde Balyoz’u tartışmak için davet de gönderdik, ancak davetimiz yanıtsız kaldı. Biz gerçeklerin ortaya çıkmasını istityoruz. Ya Dumanlı ne istiyor?

Dumanlı bugünkü yazısına “Aysbergin görünen yüzü buysa” başlığını atmış. Peki,  “cemaatin görünen yüzü hiç utanmadan ve çekinmeden yalan haber yapan Zaman gazetesi ise?”

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

11 Yorum “Cemaatin görünen yüzü Zaman gazetesi ise”

 1. Solmaz Türk Says:

  Sahte belgeleri hazırlayanlar,olmayan imzaları olmayan belgelere dayanarak altında ıslak imzalar var diye medyada halkımıza yutturmaya çalışanlarda din,iman,namus,Allah korkusu kalmamış.Hepsini lanetliyorum.İnsan demeye bin şahit isteyen yaratıklar bunlar.

  Cevapla

 2. fenerant Says:

  Cemaatin görünen yüzü müslüman ama görünmeyen yüzü yani aysbergin ötesine şeytan bile akıl erdiremez.

  Cevapla

 3. Halil Ata AŞÇI Says:

  Somut bilgi !

  Ekrem Dumanlı’ya göre somut bilgi, sohbette konuşulanlarmış. Konuşmaya bakıyorsun. Albay Müngen’in sahtekarlar tarafından düzenlenmiş dediği konuşmalar tam anlamıyla faso-fisoya dayanan geyik muhabbeti. Her tarafı doğru olsa ne olur ? İçinde bir tane somut bilgi yok.
  Cemaatin somut olarak sahte CD nedir ? dersinden sonra , somut bilgi nedir ? dersine ihtiyaç var …

  Cevapla

 4. Kasım Şen Says:

  Türkiye Cumhuriyetinde bu zamana kadar, bu kadar cahil ve hain gazeteciyi birarada görmemişti. 2010 lu yıllar hain gazeteciler devri diye anılacaktır.

  Cevapla

 5. Solmaz Türk Says:

  Ali Kemal’in torunları bunlar.Türkiye Cumhuriyeti’nin çok mümbit toprakları varmış.Bol bol hain yetiştirmiş.Karen Fogg’un maillerinden tamamen ”duygusal” ilişkiler içinde oldukları da anlaşılıyor.

  Cevapla

  • ihtimal Says:

   Iste zihniyet, iste dusunce gucun! Senin gibi dusunmeyenler hain! Sence, oldurulmeleri zaten zaten! Guneydoguda 17000 kisiye aynisini yapmadiniz mi? Chomsky den birkac cumle, al dinle de zihnin acilsin http://www.youtube.com/watch?v=zKhOG3c_gAE

   Ne icin oldu bu insanlar? Vatanin “yuksek menfaatleri” adi altinda, kendi zihniyetinizin hakimiyeti icin! Ayni seyi 28 subatta dindarlar icin yapmadiniz mi? Gelecekte kimler icin yapmayi planliyorsunuz? Liberaller, gercek demokratlar? Iste hizmet ettigimiz amac bu olmali, Turkiyeyi normallestirmek. Farkli dusunen insanlari HAIN olarak adlandirarak biryere gidemeyiz!

   Cevapla

 6. Aziz Says:

  Ekrem BEY’e şu ayetleri iyi okumasını tavsiye ederim.. Dikkate alır dikkate almaz kendi bileceği iş…”Ey iman edenler… Bir topluluğa olan kininiz, sizi adaletten alıkoymasın. Adalet yapın. O, takvaya daha yakındır. Allah’tan korkup sakının. Şüphesiz Allah, yapmakta olduklarınızdan haberi olandır.” (Maide,8)

  Cevapla

 7. Solmaz Türk Says:

  Güneydoğuda 17.000 kişi yalanından bıktık usandık.sürekli 17 bin sayısı telaffuz edilerek sanki orada 17 bin kişi öldürülmüş algısı yaratılıyor.Nereden çıkardılar bu sayıyı acaba?Tek tek saymışlarmı?Aynı ermeni yalanlarına çevirdiler bu işi.Terör örgütünün öldürdüğü vatandaşlarımızdan,öğretmenlerimizden,mühendislerimizden,gencecik askerlerimizden bahseden yok.

  Cevapla

  • fenerant Says:

   şehitlerimize ” KELLE ” diyen zihniyetden ve onların “düşün(e)meyen beyinlerinden” ne bekliyorsunuz.

   Cevapla

  • ihtimal Says:

   Noam Chomsky nin bu konuda baya incelemesi var. O ise bu sayiyi 10 bin ila 20 bin arasinda diye veriyor. Gerisini siz dusunun artik! Sadece faili degil sayisida mechul oldurme olaylari yasandi turkiyede. Ve herkesin suanda fikir birligi ettigi bir gercek var, ergenokonun ve dolayisiyla balyozun baslamasiyla bu faili mechul bicak sirti gibi kesildi. Size bu ne anlam ifade edemiyor bilemiyorum ama turkiye halkina ifadesi cok acik; %50 ila yine iktidara kosan Tayyip Amca 🙂

   Cevapla

 8. Ayşe Says:

  Bu eleştirisini yaptığınız gazetenin yıllardır abonesiyim ve severek okuyorum.Birilerinin görmek istemedii onca doğruyu ortaya çıkarmış ve dik durabilmiş bir gazeteyi böyle saçma sapan bir nedenden yaftalamanızı da anlamış değilim.O konuşmaları bizzat bide dinledik televizyonlardan.Kalkıpta yok yalan yanlış uydurmaymış denilebilecek bir konuşma değildi.Neyse bu gazeteyi takip eden yaklaşık 1 milyon abone neyin ne olduğunu çok iyi biliyor.Birazda siz düşünün bakalım.

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: