Zaman’ın yalanlama yalanları, güncelleştirilmiş 998. baskı

21 Ağustos 2010

CEMAAT, GENEL, Medya yalanları

Hanefi Avcı’nın çok önemli kitabı elimize geçmiş degil, ama bu kitap ile ilgili basında okuduklarımız bizim şimdiye kadar yaptığımız saptamalarla birebir örtüşüyor. Bu konuya daha ileri bir tarihte geri döneceğiz.

Zaman gazetesinin Avcı ile ilgili nasıl yayın yapacağını merak ediyorduk. Daha birkaç gün öncesine kadar göklere çıkarttıkları bu Emniyet Müdürü için bugünkü yazılarına attıkları başlık şöyle: “İddialarının kanıtı yok: Tüm deliller Hanefi Avcı’yı yalanlıyor.”

Hanefi Avcı’yı yalanlayan deliller nelermiş? Size Balyoz ile ilgili olanını sunalım:

“Balyoz belgelerinin sahte olduğu ve bunların üretildiği iddiası ise tamamen çarpıtma. ‘Balyoz Güvenlik Harekatı Planı’ ile ilgili Türk Silahlı Kuvvetleri yaptığı açıklamada bunun 2003-2006 yılları arasında gerçekleştirildiğini ve belgelerin gerçek olduğunu doğruladı.”

Zaman gazetesinin yazdıklarının tamamen yalan olduğunu artık Balyoz davasını uzaktan izleyenlerin dahi çabucak farkedeceğini sanıyoruz. TSK, Balyoz adlı bir planın varlığını kabul etmediği gibi, bu planla ilgili belgelerin sahte olduğuna dair bir yığın kanıt ileri sürmüş bulunuyor.

Hanefi Avcı’nın iddialarını yalanlamak için Zaman gazetesinin gösterdiği bu acelecilikte üstünü kapatmaya çalıştıkları dümenlerin izlerini görmek mümkün.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: