10 Katılımcıya 1 Gözlemci

02 Ağustos 2010

Çelişkiler ve kanıtlar, GENEL

Askeri Bilirkişi Heyeti’nin raporu sayesinde öğreniyoruz; 1. Ordu’daki Plan Seminerine Kara Kuvvetleri Komutanlığı’ndan 7, Genelkurmay Başkanlığı’ndan 6, Hava Kuvvetlerinden 2 olmak üzere toplam 15 gözlemci katılıyor (sayfa 10).

Seminere gözlemciler hariç 147 kişi katılıyor. Demek ki her 10 seminer katılımcısına Ankara’dan gönderilmiş 1 gözlemci düşüyor. Tekrar edelim; gözlemciler Genelkurmay ve Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından seçiliyor ve İstanbul’a gönderiliyor.

Bu durumda Çetin Doğan Ankara’dan gelen 15 gözlemciyi gizli darbe emellerine alet etmek için tek tek ikna mı etti? Gözlemciler iligili kuvvetlere sundukları raporlarında bu yüzden mi darbe müzakerelerinden behsetmediler? Gözlemciler savcılara verdikleri ifadelerde bu yüzden mi Seminerde darbe müzakeresi yapılmadı dediler? Gözlemciler yalan söylüyorsa, iddianamede sanık olarak yeralmaları gerekmez mi?

Askeri Bilirkişi Heyeti’nin elinde Plan Semineri ile ilgili bütün, yazışmalar, raporlar ve üç günlük ses kayıtları var (ki bu ses kayıtları Çetin Doğan’ın emiri ile yapılıyor). Tüm bunları baştan sona inceleyip, Plan Semineri’nde darbe provası yapılmadığını belgeliyorlar. Seminerde Balyoz, Oraj, Suga, Carsaf, Sakal, vs. hiç bir darbe planına en ufak bir atıf yok.Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: