Yeni bir gün, eski yalanlar

19 Temmuz 2010

GENEL

Taraf gazetesinde Çetin Doğan’ın yönettiği plan seminerinin üstlerinden habersiz ve gizlice yapıldığı, darbe planlarının bu seminerde tartışıldığı iddiası tekrarlanıyor. Doğrusunu bilmek isteyenler için burada bu konuda daha evel yazdıklarımızı tekrarlayalım.

1. 1. Ordu’da yapılan plan seminerinde “Balyoz” ve onula ilintili darbe planlarıyla ilgili hiç bir şey tartışılmamıştır. Seminerin ses kayıtlarında da tartışıldığına dair hiç bir emare yoktur.

2. 1. Ordu’da yapılan plan semineri kesinlikle Kara Kuvvetleri Komutanı ve Genelkurmay Başkanı’ndan gizlice yapılmış değildir. Seminerin içeriği için önceden izin alınmıştır. Nitekim, iki komutan da Ankara’da Irak tezkeresi ile ilgili yoğun gündem araya girmeseydi Istanbul’da o plan seminerini şahsen izlemeyi planlıyorlardı.

3. Genelkurmay Başkanı ve Kara Kuvvetleri Komutanı kendileri katılamadıkları için gözlemcilerini yollamışlar, bu gözlemciler seminerde tartışılanlar ve sonuçları hakkında bulgularını raporlar şeklinde bu üst komutanlara sunmuşlardır. Eğer plan seminerinde izinsiz bir şey tartışılıyor ya da darbe planları provası yapılıyor olmuş olsaydı, bunun bu raporlarda belirtilmiş olması, akabinde de bir soruşturma açılmış olması gerekirdi. Halbuki böyle bir şey yok.

Sonuç olarak: Dezenformasyon kampanyası tam sürat devam ediyor, buna bilerek ya da bilmeyerek maşa olanlar da suçsuz insanlar aleyhine kamuoyu oluşturmak için harıl harıl çalışıyorlar.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: