Diğer davalardaki kanıtlar üzerine

Ergenekon soruşturmaları kapsamında aralarında ordu mensupları, akademisyenler ve gazeteciler de dahil olmak üzere iki yüzü aşkın kişi “Ergenekon terör örgütü”nün üyesi olduğu ya da bu örgüte destek verdiği için sanık olarak yargılanmakta. 

Bu sanıkların arasında gerçek suçlar işlemiş insanlar, günümüzde hala aydınlanmamış kimi cinayetlerin sorumluluları olabilir. Söz konusu suçların aydınlanması için kararlı, istikrarlı ve etkin soruşturmaların yürütülmesi gerektiğine inanıyoruz.   

“Balyoz” belgelerinin basında yayınlananları üzerinden yaptığımız dikkatli okumalar sonucunda bu belgelerin sahte olduklarına dair ortaya koyduğumuz kanıtları bu blogdan paylaştık (Çelişkiler ve Kanıtlar bölümüne tıklayarak ulaşabilirsiniz).

Yaptığımız saptamalar, benzer davalar için de dikkatli bir okumanın yapılması gereğini ortaya koydu. Bütün davalar hakkında derin bir çalışma yapmamız mümkün değil. Ancak, yakından incelediğimiz bir kaç davada, ortaya sunulan kanıtlara şüpheyle yaklaşmamızı gerektiren olgularla karşılaştık. 

Bunlardan tespit ettiklerimizi “Diğer davalar ile ilgili çelişkiler” bölümünde dikkatinize sunacağız.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: