Balyoz yamalı bohçası

Daha önce Balyoz Harekat Planı ve ekindeki belgelerde yeralan çesitli tarihli (1980, 2005, 2005) dokümanlardan kes-yapıştır bölümlerden bahsetmiştik. Sözde planın J-Ek’indeki önemli bir bölüm 55. Hükümet Programı’ndan (1997) kesip yapıştırılmış. Burada kısa bir bölümünü veriyoruz; tamamını Oda TV adlı internet haber sitesinden okuyabilirsiniz.

İşin ilginç tarafı, bu kes-yapıştırlar ANAP/DSP/DTP Hükümeti’nin programından iken, aynı belgedeki iktisat politikaları ile iligili kes-yapıştır bölümler ulusalcı bir kaynaktan. Üstelik, bu programların icrası için aynı belgede Başbakan olarak uygun görülen kişi, sözkonusu iktisadi politikalarla taban tabana zıt düşecek Rıfat Hisarcıklıoğlu!

BALYOZ PLANI EK-J: Mevcut yargı sistemindeki tıkanıklıklar giderilecek, davaların hızlı ve etkin sonuçlandırılması sağlanacak, yargı teşkilatı yeniden yapılandırılacak, yargı sisteminin modern araç ve gereçler ile takviyesi ve bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızlandırılacaktır.

55. HÜKÜMET PROGRAMI: Yargıdaki tıkanıklıklar giderilecek, davaların hızlı ve etkin sonuçlandırılması sağlanacaktır. Bu amaçla, yargı teşkilatı yeniden yapılandırılacaktır. Yargı sisteminin modern araç ve gereçler ile takviyesi ve bilgisayar kullanımının yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızlandırılacaktır.

BALYOZ PLANI EK-J: Uzun yıllardır ülkemizin güvenliğini, ekonomisini, iç politikasını, dış politikasını olumsuz etkilemekte olan terör, ülkenin kaynaklarını tüketmekte ve ülkenin gücüne ve hareket kabiliyetine sekte vurmaktadır.

55. HÜKÜMET PROGRAMI: Terör Türkiye’nin uzun yıllardır güvenliğini, ekonomisini, iç politikasını, dış politikasını olumsuz etkilemekte, ülkenin kaynaklarını tüketmekte ve ülkenin gücüne ve hareket kabiliyetine sekte vurmaktadır.

BALYOZ PLANI EK-J: Güneydoğu Anadolu bölgesinin sorunları coğrafi, sosyal ekonomik nedenlerden, bölgenin feodal yapısından ve dış tertip ve tahriklerden kaynaklanmaktadır.

55. HÜKÜMET PROGRAMI: Güneydoğu Anadolu’nun sorunları, aslında etnik nedenlerden değil, coğrafi, sosyal ve ekonomik nedenlerden, bölgenin feodal yapısından ve dış tertip ve tahriklerden kaynaklanmıştır.

BALYOZ PLANI EK-J: Terörün dış kaynakları üzerine gidilecek, teröre destek veren ülkelerle olan politikalar değerlendirilecek, terörün dış desteği gerek ülke bazında gerek örgüt bazında önlenmeye çalışılacaktır.

55. HÜKÜMET PROGRAMI: Terör sorununda güvenlik tedbirlerinin yanında terörün dış kaynakları üzerine gidilecek, teröre destek veren ülkelerle olan politikalar değerlendirilecek, terörün dış desteği gerek ülke bazında gerek örgüt bazında önlenmeye çalışılacaktır.

BALYOZ PLANI EK-J: Eğitimin her kademesinde yurt olanaklarının artırılmasına özen gösterilecektir.

55. HÜKÜMET PROGRAMI: Eğitimin her kademesinde yurt olanaklarının artırılmasına özen gösterilecektir.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: