Çetin Doğan cezaevi doktorlarının isteğine rağmen niye hastaneye kaldırılmak istemiyor?

11 Mart 2010

GENEL

Çünkü bunun köşe yazarları ve siyasiler tarafından nasıl kullanılacağını biliyor.  Daha önemlisi, hakları yerine getirilip aklanmadan cezaevinden çıkmak istemiyor.

Ailemizin ve avukatlarının onca ısrarına rağmen bu konuda kararlı. 

Hürriyet’ten aktarıyoruz:

Çetin Doğan’ın sağlık durumunun iyi olmadığı ve tansiyonun alınan önlemlere rağmen düşürülemediği bildirildi. Cezaevi Doktoru Hasan Cerciz’in raporunda da bu durum şöyle belirtildi:

“Cezaevimiz tutuklularından 1940 doğumlu Çetin Doğan, 10 günlük tansiyon takibi sonucu tansiyon değerleri yüksek seyretmektedir. 1 Mart 2010 tarihinde saat 11.00 sularında yapılan ölçümde tansiyon: 200/100, nabız 66 olması üzerine 25 miligram Kapril verilmiştir. 10 günlük kontroller sonucunda aynı durum tekrar oluşmuş olup, ilk müdahale tekrarı yapılmıştır.

Günlük sabah ve akşam tansiyonları yüksek seyretmesi üzerine hipertansiyon ilaçlarının yetersiz olmasına karar verilmiş olup, Hipertansiyon ve Koroner Kalp Hastalığı tanısı olan hastanın, tüm risk faktörleri hastaya anlatılarak Silivri Devlet hastanesi Kardiyoloji Kliniğine sevki uygun görülmüştür.”

DOĞAN, KABUL ETMEDİ

Cezaevi Müdürü, Cezaevi doktoru Hasan Cerciz ile İdare Memuru Özer Uğurlu, emekli Orgeneral Çetin Doğan’a hastaneye kaldırılması gerektiğini anlattılar. Ancak Çetin Doğan, “Ben cezaevinden kurtulmak için kendime hastaneye gitti dedirtmem” deyip hastaneyi gitmeyi kabul etmedi.

Bunun üzerine yetkililer, doğabilecek sağlık sorunlarından sorumlu olmamak için düzenlenen tutanakta bu durumu şöyle belirttiler:

“Tutuklu, kendi isteğiyle, hastaneye kaldırılmayı kabul etmemiştir. İş bu tutanak beyanını kendisi de okuyarak kendisiyle birlikte imza altına alınmıştır.”  

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: