Balyoz “Mahkemesi” neden…

02 Eylül 2011

GENEL

(1) Defalarca talep edilmesine rağmen, “Mahkeme” tüm Balyoz belgelerini içeren sahte CD’lerin imajını savunmaya vermeyi neden sürekli reddediyor?

(2) Sahte CD’lerin fotoğrafları nihayet savunmaya verilince, CD’lerin üzerindeki yazıların (sanıklardan birinin el yazısı kopyalanarak) makina marifeti yazıldığı ortaya çıktı. Talep edilmesine rağmen, “Mahkeme” sahte CD’ler üzerindeki bu yazılar hakkında neden bilirkişi incelemesi yaptırmıyor?

(3) Şüphelilerin lehine olan ve soruşturmanın en başında adliyede yokedilen bilirkişi raporu için, dosyada olmadığı halde  “Mahkeme” başkanı neden ısrarla ‘rapor dosyada’ diyor?

(4) Baransu’nun bavuluna el koyma tutanağında, üzerinde “Vatandaşlık Taslak” yazan Sony marka CD’ye 9 sıra numarası verilmişken, ertesi gün adliyede CD’lerin imajları alınırken (9 sıra numaralı) bu CD’nin, üzerinde “İrticai Unsurlar” yazan ”Markasız” CD oluverdiği görülüyor. Olayı aydınlatmak için yapılan talebe rağmen, “Mahkeme” CD’lere el konulma sırasında yapılan detaylı kamera çekimlerini neden savunmaya vermiyor?

En önemlisi, Balyoz belgelerinin sahteleği artık hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde “Mahkeme” önünde kanıtlanmışken, “Mahkeme” ikiyüz kadar insanı neden hala cezaevinde tutuyor?

(“Mahkeme”nin 26 Ağustos 2011 tarihli ara kararına buradan ulaşabilirsiniz.)

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

10 Yorum “Balyoz “Mahkemesi” neden…”

 1. Faruk Says:

  Bunlar, imamlarin emirlerinden disari cikamazlar. Cemaatin imamlari, (Peygamber Hazreti Muhammed degil) dese., sakirtler, (oyledir, dogrudur) derler. Hak, hukuk, bunlar icin onemli degil. Yalan soylemek, iftira atmak ise gercegi kanitlasiniz bile “yok, oyle degil” demek bunlar icin olagan Orneklerini cokca goruyorsunuz. Hatirlari misiniz, bunlarin cemaat liderinin bir videosu vardi, ne diyordu, “yavas yavas ele gecirecegiz.” Ele gecirdiklerini saniyorlar, ama bu ulke sahipsiz olmadigi icin tokati cok agir yiyecekler. Bu tertipleri duzenleyenler, elbet hapislerde surunecekler. Bu millet, size bu vatani birakmaz. Cok heveslenmeyin!

  Cevapla

 2. Solmaz Türk Says:

  Muharrem İnce’nin de dediği gibi, orada mahkeme filan yok,orada çadır tiyatrosu oynanıyor. Sahteliği ispatlanmış yüzlerce delile rağmen kaçma şüphesi var diye insanlar hala tutuklu olarak yargılanmaya devam ediliyorsa artık bu işin altında art niyet ararım.Savcılar sanıkların lehine olan delilleri neden saklar ?Albay Ali Türkşen kendisine suç isnat edilen saatte TRT kameraları önünde canlı yayında olduğunu ispatladığı halde hala hangi gerekçeye dayanılarak tutuklu olarak yargılanır ?Yoksa bir kişi bile tahliye edilse dava çökecektir o yüzden mi?

  Cevapla

 3. ihtimal Says:

  ”Kamuoyunu yönlendirme amaçlı internet siteleri” davası kapsamında tutuklanan Genelkurmay İstihbarat Daire Başkanı Korgeneral İsmail Hakkı Pekin, internet andıcı belgesinin, Genelkurmay Başkanlığı bünyesinde hazırlanan yasal ve resmi belge olduğunu söyledi. Bu ne yaman bir celiskidir beyler. Once durum bireyseldir kendimi bilmezler kendi kafalarinca icraat yapmislar diyoruz sonra bir bakiyorsunuz yaptiklari hayasizliklar yasal ve resmi oluyor. Simdi cetin dogan’dan da 2003 te darbe yaopmak yasal ve resmi olarak gerekiyordu sozunu duymayi mi bekleyecegiz onu bilincsiz ve kor b ir sekilde savunanlarin bu dusuncelerinden vazgecmesi icin???

  Cevapla

  • ihtimal Says:

   Bu arada bu kadar itiraf ve aciklamalara ragmen hala neden basbugun tutuklanmadigini anlayamiyoirum????

   Cevapla

   • eComoc Says:

    Eğer gerçekten anlamak!!! istiyorsan bir gün sadece bir gün silivriye gel, olayın gerçek yüzünü gör…

    Cevapla

    • Solmaz Türk Says:

     Gerçekten anlamak için Silivri’ye gelmesine lüzüm yok,o zaten neyin ne olduğunu bal gibi biliyor.Onun görevi burada çıkıntılık yapmak.

     Cevapla

   • ccgursel Says:

    Niye anlayamiyorsun ihtimal?

    Basbug kacacak mi? Yoksa delilleri mi karartacak? Delil denen belge zaten ortada degil mi? Yoksa taniklara baski mi yapacak? Niye tutuklaniyor? Hangi gerekceyle?

    Ortada bir tane kimsenin inkar etmedigi belge var. Dava bunun suc olusturup olusturmadigi ile ilgili. Onun da yargilamasini yapar kararini verirsin.

    Niye insanlarin tutuklanmasina bu kadar meraklisin? Bu pesin ceza acligi neden?

    Cevapla

  • Gökhan yılmaz Says:

   İhtimal isimli arkadaşa delillerin sahtelik durumu ile ilgili ne diyeceğini sormak istiyorum. İnternet andıcında emir komuta zinciri içinde üst komuta makamlarına bildirilen kararlar var. Ancak tarihe bakarsan askerimize o günün tehdit algılarına göre her zaman medya destekli misyonlar yüklendi. Yeri geldi kominist kovaladı, yeri geldi terörist . Ülkemizin irticai terör ile uğraştığı şeyh skandallarının birbirini izlediği günleri unutmayın. Ülkemizin tehdit algıları değişiyor olabilir ama bazı cemaat ve gruplar halen ülkemiz için tehdit oluşturuyor. Ve liyakata değil de cemaatlardeki tanıdıklarına göre makam veren böyle bir hükümet iktidara geldiğinde elbette asker tehlikeleri hatırlatacak eylemlere girecekti. Tekrar söylüyorum balyoz denen tiyatro bir iç güvenlik tatbikatının halka yanlış gösterilmesi ile oluşmuş bir garabetdir…

   Cevapla

   • Can Acar Says:

    İhtimal isimli arkadaş kendisi düşünemez. Sadece malum medya ne yazıyorsa onu burada tekrar eder. Zaman gazetesi Başbuğ’u hedef gösterirse İhtimal de saldırıya geçer.

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: