Suga planında “hassas” komutana “hassas” emir

Gölcük’ten çıkan 5 no.lu diskte bulunan HBfilo-Yassıada,Imralıada.doc isimli bir Word belgesine kayıtlı bir telsiz/kurye mesajı var.

Mesaj, Donanma Komutanı Özden Örnek’ten (DONANKOM) Hücümbot Filo Komutanlığı’na (HUCBOTFILOKOM) çekiliyor. Mesaj formunda adı yazmıyor, ancak, dönemin Hücumbot Filo Komutanı Tümamiral F.L.E. Mesaj, aynı zamanda bilgi olarak Kuzey Deniz Saha Komutanlığı’na (KUZDENSAKOM) gidiyor. Dönemin Kuzey Deniz Saha Komutanı ise Koramiral A.A.

Bu mesaj gözetim altına alınacak “hassas” şahısların İmralı ve Yassıada’ya transferi ile ilgili. Mesajda bu adalara 12 Kasım’a kadar bir ön keşifin yapılması emrediliyor.

Emniyet’in tespit raporundan öğreniyoruz (Gölcük klasör no.3, dizin no.206), bu belge üstverisine göre ilk ve son kez 2 Kasım 2002’de kaydedilmiş. AKP Hükümetini devirmek için hazırlanan plana ait belgenin hazırlandığı tarihte, bırakın AKP Hükümeti’nin kurulmamış olmasını, henüz genel seçimler bile yapılmamış.  Daha ortada Suga planı yok. Balyoz planı yok.  Bu bir.

İkincisi, bu mesaj, bir başka Suga belgesiyle birlikte bir tutarsızlık sergiliyor: Yine Gölcük’ten çıkan bir Suga belgesi, “tevkif tebligi.doc” ve bu Word belgesinin eki olarak görülen “tevkif tebli EK.doc” isimli bir Word belgesi var. Bu belgede Özden Örnek Suga kapsamında geçici/sürekli olarak tevkif edilecek komutanları listeliyor. Peki, “Hassas Personel Listesi” başlıklı bu listede kimler var? Özden Örnek’in hassas şahısların gözetim altına alınmasıyla ilgili mesajlaştığı Hücümbot komutanı F.L.E. ile aynı mesajı bilgi için yolladığı Kuzey Deniz Saha Komutanı A.A.

Bu, aynen, Balyoz darbe planında ordudan irticacı oldukları için atılacak kişiler olarak listelenen üç subayın, sözde darbe planının müzakere edildiği plan seminerine katılımcı olarak seçilmesine (buraya tıklayın) benziyor. Bu belgeleri hazırlayanlar, hazırladıkları yüzlerce belge arasında tutarlı olmayı becerememişler.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

12 Yorum “Suga planında “hassas” komutana “hassas” emir”

 1. eminkk Says:

  Nazlı Hanım ve onun gibi görevlendirilmiş yazarların bunları okuma cesaretleri var mı? Okuyabilirlerse veya kendilerine iletildiyse bunlara rağmen ama içeriğinde “adam öldürme listeleri var, statlara dolduruceklermiş” diyebiliyorlar? Sahtekarlığın pazarlanması olmuyor mu bu yaptığınız Nazlı Hanım? Yaptığınız ideallerinizle, etikle bağdaşıyor mu?
  Şikayetçiyim bu yazardan, “balyoz planında olduğu gibi.., şöyle yazıyor ama…, darbecilerin avukatı” gibi ispatlanmamış suçlamaları yaparak kamuoyunu yanıltıyor. Karşısındakilere söz hakkı vermemek için devamlı sataşıyor, savunma haklarını kısıtlıyor, demokratım diyor. Nazlı hanım demokrat değilsiniz. Ne olduğunuzu yüzünüze söylemek isterim.

  Cevapla

 2. solmaz türk Says:

  Çok kibarsınız sayın eminkk.Siz kibarca ”yüzünüze söylemek isterim demişsiniz”.Bizim evde 85 yaşındaki annem bu nazlı mı nazlı hanım yüzünden küfürbaz oldu.

  Cevapla

  • eminkk Says:

   Allah annenize uzun ömürler versin, yani dün akşam bizim evde de benzer muhabbetler oldu, okuyorlarsa alt ve üst, yan komşulardan özür dilerim.

   Bu vesile ile ikinci “sehven” vakası da çıktı. İstanbul Emniyet Müdürü kimyasallar dışında bir şeyle ilgilenmiyor mu? Orada neler oluyor Sn.Md.?

   Cevapla

 3. solmaz türk Says:

  Sayın eminkk,bu arada sizin blogunuzu da takip ediyor ve yazılarınızı facebooktaki sayfamda paylaşıyorum.Yeni makalelerinizi bekliyorum.

  Cevapla

 4. fenerant Says:

  Tevfik edilecek kişilere biz seni tutuklayacağız sen de kendini tutukla diye emir vermişler.
  Bu belge sahtekarlık komedisinin daniskası olmuş. Bu sahte belgeleri hazırlayanlar şeytana bile pabucunu ters giydirecekler.

  Cevapla

 5. karsidevrim Says:

  Çetin Doğan’ın damadı ve kızı olmanız hasebiyle onu savunma gayretinizi anlıyoruz ama Türkiye Cumhuriyeti Çetin Doğan2ı ve ihanetini affetmeyecek.Ahmet Yesivi Üniversitesini dahi kışlaya çeviren bir zihniyet bugün hukuk karşısında ve hesap verecek.Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı silahlı kalkışma planlamak en basit ifadesi ile ihaneti-i vataniyedir cezası müebbettir.

  Cevapla

  • chuckytoy Says:

   Karşıdevrim,
   “Ayaklar baş olursa, kıyamet kopar mı?” Hani sizin karşıdevrim önderinizin ibretlik bir cümleside size de bir sorayım demiştim. Bu arada 1 Mart tezkeresinde ABD askerlerinin, Türkiye’de ne kadar süre kalacakları ve Türkiye üzerinden hangi yöne gidecekleri belirtilmemiş. Sömürge valisi gibi davranan sizleri ne ile yargılamak gerekiyor? Kuzey Irak’a bir askeri harekat yapılmaması konusunda teklif ve kabul edilen ama muhalefet korkusundan dolayı geri çekildiği iddia edilen 1 milyar dolar… Ekonomik bir anlaşmaya, siyasi bir madde konulmasını nasıl yargılamak gerekiyor? Ve son olarak, “Yeniden büyük Türkiye için mücadelemiz devam ediyor” sloganı nasıl bir slogandır? Kışlaya çevirmekten şikayetçi olurken, militarist bir yayılmacılık anlayışı ülkeyi bir kışlaya dönüştürmez mi?

   Cevapla

   • karsidevrim Says:

    chuckytoy,yıllardır aynı boş beleş lafları evirip çevirip söylüyorsunuz bıkmadınız da.Amerikan askerleri Türkiye topraklarına girememiştir.Erdoğan tezkereye dstek vererek yanlış yapmış ama ak parti bu yanlışı önlemiştir.Ne 1 milyar dolay var nede amerikan askeri var.Olmayan şeyleri yıllardır yazmaktan usanmadınız mı? Şimdi Çetin Doğan’ın kızına ve damadına sesleniyorum.Eğer şu millete zerre kadar değer veriyorlarsa CUNTANIN başı olan Çetin DOĞAN’ı babaları dahi olsa silmeleri gerekir.Çünkü Türkiye Cumhuriyetine karşı ihanet içinde olanlar kimin babası kayınpederi hiç önemli değildir.Affetmeyiz.Bir daha asla buna izin vermeyiz.Gölcükte donanma komutanlığında DÖŞEME altına saklanmış çuvallar dolusu belgeye rağmen hala hiçbirşey olmamış gibi ortalıkta dolaşıyor olmaları ciddi bir akıl problemi olduğunu göstermeye yeter.Onlarca silah topraktan çıkartılan cephanelikler danışday baskınları bunların hiçbirisi yokmuş olmamış gibi davranmaya sizler devam edin.

    Cevapla

    • Bulent Murtezaoglu Says:

     Kalanina karsimayayim ama su dediginiz tam dogru degil:

     Erdoğan tezkereye dstek vererek yanlış yapmış ama ak parti bu yanlışı önlemiştir.

     Bunu AKP onlemedi, bazi AKPliler CHP ile beraber hareket ederek kararin cikmasini engellediler. O AKPlilerin hangi kisminin 2007’de MV yapildiklari da ayri bir soru. Bu yakin tarih, hatirliyoruz, duzgun hatirlamaya devam etmekte de fayda var. Zaman’dan olan biten ile ilgili bir link vereyim:

     http://arsiv.zaman.com.tr/2003/03/02/dis/h1.htm

     Cevapla

    • Taylan Says:

     karsidevrim,

     Çuvallar dolusu belge dediğin çuvallarda neler çıktığını okumuşsundur blogda. Senin gibiler ‘darbe’ lafına cumburlop atlasın diye zaten bu sahtekarlıklar yapılıyor. Gaza gelerek insanlara hemen darbeci, cuntacı yaftası yapıştırıyorsun. Azıcık sağduyulu ve objektif bakabiliyorsan olaylara, belgelerdeki çelişkileri görebilirsin. Ama deliller ne kadar sahte olursa olsun sen ve senin gibiler için önemli değil. Çünkü demokrat geçinip sahte belgelerle insanları suçlayan bir zihniyete sahipsin. Yok Danıştaymış, yok topraktan çıkarılan cephanelermiş… Bunlarla demagoji yapıyorsun. Bahsettiğin konular farklı bir konu.

     Yalan belgelerle insanları cuntacı, darbeci ilan etmekle darbelerden ve hukuksuzluklardan hesap soramazsın. Peşinen insanları suçlu ilan etmek, akla, vicdana ve demokrasiye sığmaz.

     Önyargısız ve demagojiye kaçmadan Balyoz belgelerini yorumlamaya ne dersin?

     Cevapla

  • eminkk Says:

   14/ İBRÂHÎM -46- Onlar tuzaklar kurdular, ama ALLÂH nezdinde de onlara tuzak var, isterse onların tuzakları dağları yerinden oynatacak olsun!

   Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: