2003 tarihli “Balyoz” CD’sinden 2008 tarihli bir bilgi daha çıktı!

Davanın dayanağını teşkil eden 11 no.lu CD’nin içindeki bir belgede bir şirketin 2008 yılı sonunda yabancı bir şirket tarafından satın alındıktan sonra değişen adı var!

Üzerinde “Or K.na” yazılı olan 11 no.lu CD bütün Balyoz belgelerini içeriyor, ve savcıların iddiasina göre bu CD Çetin Doğan için 5 Mart 2003’de özel olarak hazırlanmış.

Bu CD içinde “İstanbul ilinde bulunan ilaç depoları.doc” isimli bir istihbarat belgesi var (ve TÜBİTAK’ın üstveri dökümüne göre bu belge en son 4 Şubat 2003’de kaydedilmiş).

Bu belgedeki 33. sıradaki şirkete bakın:

Bu şirketin 2008 yılının sonuna kadarki adı “Yeni İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi.”

Yeni İlaç, 2008 yılı sonunda İtalyan firması Recordati S.p.A. tarafından satın alınıyor ve adı “Yeni Recordati İlaç ve Hammaddeleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi” olarak değişiyor.

Recordati S.p.A.’nin konuyla ilgili 29 Ekim 2008 tarihli İngilizce basın bülteni için buraya, CNN Türk’ün yine 29 Ekim 2008 tarihli “İtalyan ilaç firmalarından Recordati, İstanbul’daki şirketlerden Yeni İlaç’ı 48 milyon euro’ya satın aldı” haberi için buraya tıklayın.

Ordu Komutanı için 2003’de özel olarak hazırlandığı iddia edilen ve bütün suç unsurlarını içeren bu CD, bu ve bu blogda belirttiğimiz diğer tarih hatalarının gösterdiği üzere sahte ve kesinlikle Kasım 2008’den sonra hazırlanmış.

… Ve bu CD’nin orijinal oldugu iddiasıyla onlarca insan aylarca hapiste tutuldu, onlarcasının terfisi engellendi,  ve yine aynı iddiayla 200’e yakın kişi Balyoz davasında sanık olarak bulunuyor! “Soruşturmanın gizliliği” nedeniyle, iddianame ve ek klasörleri hazırlananıncaya kadar sanıklara bu belgeler gösterilmediği için, belge sahteciliğini kanıtlayan  bu hataları daha önce tespit etmemiz maalesef mümkün olamadı.


Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: