Bravo Balyozculara: Emniyet’teki tayinleri de önceden bilmişler!

Balyoz belgelerinde İstanbul’da görevli olarak listelenen emniyet müdürlerinin İstanbul’a tayinleri belgelerin yazılığı tarihten 6 ay sonra çıkıyor.

11 no.lu CD’de GÜVENİLİR EMNİYET PERSONELİ.doc isimli word belgesinde “İstanbul İlinde Güvenilir Emniyet Personeli” başlıklı bir belge var.  Bu belgede İstanbul’da bulunan emniyet görevlilerinden hangilerine darbe sırasında görev verilebileceğine dair notlar alınmış.

Belgenin üstverilerine göre, belge 20 Ocak 2003’de oluşturulmuş ve  en son 14 Şubat 2003’de kaydedilmiş. (Belgenin içinde bulunduğu 11 no.lu CD görünen oluşturulma tarihi ise 5 Mart 2003.)

Şimdi bu listedeki bazı isimlere bakalım:

Peki bu kişilerin İstanbul iline tayinleri ne zaman çıkıyor? Temmuz 2003’de!

Belgenin sözde yazıldığı tarihte bu kişilerin hepsi başka illerde görevliler; Ogün Toprak Samsun’da, Salih Kara Eskişehir’de, Selim Kutkan Çorum’da, Selami Hüner ise İzmir’de görevli.  (Bkz. Hürriyet’in Emniyet atamaları ile ilgili 3 Temmuz 2003 tarihli haberi ve Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün aynı tarihli haberi).

Dolayısıyla, örnek vermek gerekirse, Balyozcular, belgenin (sözde) yazıldığı tarihte İzmir’de Torbalı İlçe Emniyet Müdürü olarak görev yapan Selami Hüner’in, altı ay sonra İstanbul’a atanacağını, ve İzmir’deki görevini 18 Temmuz’da teslim ederek, Zeytinburnu İlçe Emniyet Müdür Vekili olarak göreve başlayacağını öngörmüş ve kendisini İstanbul’daki güvenilir emniyet personeli olarak listelemişler.

Tıpkı Hür Demokratlar Derneği’nin adının ileride değişecegini öngörerek, derneği “Liberal Avrupa Derneği” olarak fişlemeleri gibi. Ya da daha ortada yokken Büyük Ortadoğu Planından (BOP) bahsetmeleri gibi. Ya da sanıklardan birine, personel kayıtlarının güncellendigi çok ileri bir tarihe kadar hiç kullanılmayan ön adıyla hitap etmeleri gibi

Bu, 11 no.lu CD’nin ve içindeki belgelerin iddia edildikleri tarihte yazılmadıklarına dair bir kanıt daha oluşturuyor.

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: