Çetin Doğan’dan mektup

18 Mart 2010

GENEL

Bu yazıyı Çetin Doğan, tutuklu bulunduğu cezaevinde kaleme aldı ve avukatları aracılığıyla basın mensuplarına iletilmesini istedi. Tam metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Aşağıda kısa bir alıntısını sunuyoruz:

“… ortaya atılan iddialarda size ait bir iz, gerçek anlamda bir delil bulunmaması durumunda da hala şayet şüpheli veya sanık iseniz, işin gerçeğini ortaya koymak savcılara ait bir görev olduğu halde, bu sizin (suçlanan kişinin) asli göreviniz olarak kabul edilmektedir. E.Org. Çetin Doğan’dan istenen adeta kendini aklamasıdır. Bunu yapmak için kollarımızı sıvadığımızda ise, bavulla bir gazeteye teslim edilen sözüm ona “delil ve belgelere” avukatlarımızın resmen erişimine savcılık kararıyla konan kısıtlama engeliyle karşı karşıya kalmaktayız.”

Balyoz iddialari ile ilgili bütün belgelerin yeraldığı bir kitabın Mehmet Baransu tarafından yazıldığı ve yarın yayınlanacağı soyleniyor. Diğer yandan, bu belgelerden “seçmeler,” bilgisayar dosyaları halinde internet haber sitelerinde yeralıyor. Işin ilginç tarafı, kitap halinde yayınlanacak bu belgeler, soruşturmanın gizliliği öne sürülerek Çetin Doğan’ın avukatlarından saklanıyor! Burada bir tuhaflık yok mu? Yoksa biz mi sağlıklı düşünme yeteneğimizi yitirdik?

Abone Ol

Subscribe to our RSS feed and social profiles to receive updates.

Yorumlar kapatıldı.

%d blogcu bunu beğendi: